MediaPolityka

Kukiz’15 połączy się z PiS-em? Podpisali umowę programową

Jak informuje PAP, Kukiz 15 podpisało umowę programową z PiS. Oznacza to, że będą wspierać ustawy proponowane przez ludzi Kaczyńskiego w zamian za profity i głosowanie za ich projektami. Niestety spotkało się to z ogromną krytyką “antysystemowej partii”.

Według Polskiej Agencji Prasowej, porozumienie między obydwoma ugrupowaniami to efekt wielomiesięcznych rozmów i negocjacji. W kuluarach mówi się, że Kaczyński w ostatnim czasie może coraz mniej liczyć na swoich koalicjantów, w którym prym wiedzie wiecznie “zbuntowany” Jarosław Gowin.

PiS podpisało porozumienie z Kukiz’15 – czego będzie dotyczyć współpraca?

Politycy związani z Pawłem Kukizem mieli przedstawić swoje postulaty, które obejmowały m.in. wprowadzenie sędziów pokoju, oraz “ustawę antykorupcyjną, oraz rozpocząć prace nad doprowadzeniem do nadania każdemu obywatelowi Polski indywidualnego, biernego prawa wyborczego“.

Kukiz poprze podatek od mediów? Stawia przy tym konkretne warunki

Jarosław Kaczyński już w jednym z ostatnich wywiadów w tygodniu “wSieci” wyznał o Pawle Kukizie, że “są sprawy, w których mogliby współdziałać”, a także:

Pytanie zasadnicze dotyczy tego, czy będzie chciał pracować w ramach stabilnego porozumienia politycznego.

Sam Jarosław Kaczyński w ostatnim czasie coraz cieplej wypowiadał się o Pawle Kukizie:

Bardzo go polubiłem. Kiedyś, po dłuższym spotkaniu przy kolacji i po kilku lampkach, powiedział mi nawet, że ładnie śpiewam. Tym już całkowicie pozyskał moją sympatię.

Co zawdzięczamy Pawłowi Kukizowi? Internauci są podzieleni

Prawdę powiedziawszy trudno znaleźć cokolwiek, co wprowadziło do sejmu ugrupowanie Kukiz’15. Oczywiście nie liczymy posłów, którzy później np. dołączyli do Konfederacji lub PiS.  Sam lider ugrupowania stwierdził, że “nic nie osiągnął w polityce“. W rozmowie z Robertem Mazurkiem, na antenie RMF.fm powiedział:

Są inne miejsca do spotkań, niż Nowogrodzka. (…) Może raz, czy dwa razy w życiu byłem na Nowogrodzkiej. Są inne miejsca do spotkań. Przyjemniejsze, niż na stacji benzynowej, czy cmentarzu.

Źródło: Radio Zet

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close