Zdrowie i medycyna

Pastor mówił, że szczepionki to ludobójstwo. Zachorował na COVID-19

Antyszczepionkowiec twierdził, że szczepienia są dla "głupich ludzi".

Amerykański pastor Rick Wiles, który odpowiada za wymyślanie dziesiątek teorii spiskowych, ciężko zachorował na COVID-19. Sam wcześniej twierdził, że “nie ma żadnego wirusa” oraz twierdził, że osoby, które się zaszczepiły, są “głupie”. W swoich wystąpieniach przekonywał, że “Bóg uchroni go od ludobójstwa”, ponieważ głosi “objawioną prawdę”. 

Antyszczepionkowiec Rick Wiles, który ostatnio twierdził, że “szczepionki zabijają głupich ludzi”, ciężko zachorował na COVID-19. Sam wcześniej twierdził, że wakcyny używane są do ludobójstwa, a koronawirus jest wymysłem mediów. W jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że:

Nie zamierzam się zaszczepić. Zamierzam być jednym z ocalałych. Zamierzam przeżyć ludobójstwo. Nie pozwolę, by maniacy z Covid przekonali mnie do szczepień. W tej chwili trwa masowa kampania śmierci. Jedyną dobrą rzeczą, która z tego wyniknie, jest to, że wielu głupich ludzi zostanie zgładzonych.

12. influencerów odpowiada za 65% fake newsów o COVID-19

Antyszczepionkowiec głoszący fake newsy o COVID-19 teraz “wzywa o modlitwy”

Rick Wiles był także głównym prowadzącym w radiu internetowym TruNews, w którym ciągle szerzono fake newsy i teorie spiskowe na temat obecnej sytuacji na świecie. “Niestety” zawieszono ją, ponieważ pastor jest obecnie hospitalizowany ze względu na ciężki przebieg choroby. Z tego względu, producenci wezwali do “modlitwy za jego zdrowie”. Inni członkowie ekipy również ciężko zachorowali na COVID-19.

TruNews to wylęgarnia fake newsów o COVID-19

Radio TruNews jest oskarżane o promowanie treści rasistowskich, antysemickich, homofobicznych i islamofobicznych. W 2014 roku pan Wiles powiedział, że rozprzestrzenianie się Eboli “może rozwiązać problemy Ameryki z ateizmem, homoseksualizmem, rozwiązłością, pornografią i aborcją”. Jest także wyznawcą teorii o płaskiej ziemi i popiera skrajnie prawicowy ruch QAnon.

Obecnie według organizacji RightWingWatch, stan zdrowia kontrowersyjnego pastora jest już umiarkowany. Może już oddychać samodzielnie, ale wciąż “jest bardzo zmęczony” i nie może wstać z łóżka.

Sondaż Pew Research z lutego bieżącego roku wykazał, że 45% białych ewangelików stwierdziło, że “zdecydowanie” lub “prawdopodobnie” nie zaszczepi się przeciwko wirusowi. Pokrywa się to z innymi sondażami, w których udowodniono, że skrajnie konserwatywni chrześcijanie są jedną z grup, które są najbardziej sceptyczne wobec szczepionek przeciwko COVID-19.

Źródło: Newsweek.com

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close