Kultura i sztukaMarketingMediaPaństwoPolitykaPolska

TVP zrobi film o Jarosławie Kaczyńskim, walczącym z komuną

TVP w hołdzie Naczelnikowi

Telewizja Polska od dobrych kilku lat postrzegana jest jako tuba propagandowa Prawa i Sprawiedliwości. Najnowsza produkcja dokumentalna tylko utwierdzi społeczeństwo w tym przekonaniu. TVP pracuje bowiem nad… filmem dokumentalnym o prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim. Produkcja “Człowiek zbuntowany” ma być opowieścią o opozycyjnej historii Jarosława Kaczyńskiego z lat 70. i 80. i jego walce z reżimem komunistycznym.

Sprawę ujawnił wicemarszałek Senatu Bogdan Borusiewicz, który został poproszony przez ekipę realizacyjną filmu o udział w nim. Wicemarszałek opublikował zdjęcie wiadomości, którą dostał, a której tytuł brzmi tajemniczo: “Zaproszenie do udziału w filmie dokumentalnym dla TVP”.

Borusiewicz odmówił udziału w filmie i stwierdził, że “nie ma wiedzy na temat działalności opozycyjnej Jarosława Kaczyńskiego”. Wicemarszałek miał poznać prezesa PiS dopiero w 1988 roku.

Współpracował ze mną w Gdańsku tylko Lech Kaczyński.

– stwierdził wicemarszałek, a niegdyś działacz opozycji demokratycznej w latach PRL.

Patoyoutuberzy Ator i Rola wyśmiewają dzieci chore na raka?

Wybitny film

Jak czytamy w opublikowanej wiadomości, dokument TVP ma pokazać postać Jarosława Kaczyńskiego i jego drogę do polityki.

W archiwach Telewizji Polskiej znajdują się liczne materiały dotyczące początków aktywności ówczesnych opozycjonistów, ukazujących ich działania antykomunistyczne, represje jakich doznawali i codzienną walkę. (…) Wydarzenia tamtych dni zostaną w filmie skonfrontowane z wypowiedziami Jarosława Kaczyńskiego »dziś« oraz innych ważnych opozycjonistów – świadków historii. Film, w zamyśle autora ma być zbudowany z anegdot, nie z suchych faktów. Przewidziane są zdjęcia dokumentalne i fabularyzowane, a prezentowana w filmie historia skończy się ok. 1990 r.

– czytamy.

Reżyserką filmu będzie Ewa Świecińska, która ma swoim koncie między innymi “Smoleńsk” (druga reżyser) oraz “Pucz”, o blokowaniu mównicy w Sejmie przez posłów opozycji. Pierwszego filmu nie trzeba nikomu przedstawiać – fabularyzowany film o tragedii w Smoleńsku został oznaczony jako najgorszy film w historii w międzynarodowym serwisie IMDb. Z kolei “Pucz” został skrytykowany przez wielu dziennikarzy i publicystów, między innymi ze względu na stronniczość, jaka nie może cechować filmu dokumentalnego, chaotyczny montaż, niską jakość fabuły filmu.

Bez wątpienia będzie to więc wybitne dzieło…

Źródło: Onet

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close