GastronomiaMarketingPaństwoŚwiatZdrowie i medycyna

Biden zachęca do szczepień: Zrób sobie zastrzyk i wypij piwo!

Biden zachęca do szczepień

Prezydent Joe Biden apeluje do Amerykanów o szczepienie się. Biden chce, aby 70% dorosłych w Stanach Zjednoczonych otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 jeszcze przed Świętem Niepodległości 4 lipca. Prezydent Demokratów uczynił wyjście z pandemii jednym ze swoich głównych priorytetów w ciągu pierwszych kilku miesięcy urzędowania. Wprowadzenie szczepionek doprowadziło do spadku liczby przypadków zakażeń, hospitalizacji i zgonów w całym kraju. Teraz Biały Dom chciałby nie tylko utrzymać, ale i rozszerzyć ten trend.

Według danych rządowych około 63% dorosłych w USA otrzymało obecnie co najmniej jedną szczepionkę. Biały Dom zachwalał nowe inicjatywy prywatnych firm i publiczne działania informacyjne, podczas gdy Biden zachęcał tych, którzy wahają się, czy się zaszczepić.

Osiągnięcie 70 procent pułapu, abyśmy mogli uniezależnić się od Covid-19 i uwolnić się od niego, wymaga zaangażowania wszystkich: rządu federalnego, władz stanowych, lokalnych, plemiennych i terytorialnych, sektora prywatnego, a co najważniejsze Amerykanów. (…) Na całym świecie ludzie walczą, aby dostać szczepionkę, podczas gdy każdy Amerykanin może otrzymać zastrzyk w sąsiedniej aptece bez żadnych kosztów i bez czekania.

– mówił Biden.

Prezydent pochwalił też akcję browaru Anheuser-Busch (ABI.BR), który zaoferował darmowe piwo każdemu zaszczepionemu Amerykaninowi po 21. roku życia, o ile jednak do 4 lipca uda się zrealizować cel wyszczepienia 70% Amerykanów.

Zgadza się: zaszczep się i napij się piwa.

– zachęca Biden.

Co ciekawe, sam Biden jest abstynentem. Prezydent dorastał z wujem z ciężkim alkoholizmem i sam nigdy nie próbował alkoholu.

Rusza… loteria szczepionkowa. Do wygrania samochód za zaszczepienie

Loteria w Ohio

Prezydent Joe Biden wyznaczył swojej administracji za cel szczepienie 70% dorosłych do 4 lipca, a darmowe piwo to nie jedyna akcja, która ma zachęcić Amerykanów do szczepień. Amerykański stan Ohio przyzna nagrody pieniężne w wysokości 1 miliona dolarów pięciu osobom, które zaszczepią się na COVID. Gubernator Ohio Mike DeWine powiedział, że tylko dorośli mieszkańcy, którzy zostali zaszczepieni, będą mogli wziąć udział w losowaniu.

Ohio oferuje również loterię dla zaszczepionych mieszkańców w wieku poniżej 18 lat. Zamiast 1 miliona dolarów, nieletni uczestnicy będą mogli wygrać pełne czteroletnie stypendium na jednym z uniwersytetów stanowych w Ohio. Pula nazwisk zgłoszonych do loterii zostanie pobrana z państwowej bazy danych zarejestrowanych wyborców.

Od tygodni liczba podawanych szczepionek spada w całym kraju. Urzędnicy służby zdrowia przypisują to wahaniom niektórych Amerykanów. Aby przekonać niezdecydowanych, przyciągające wzrok upominki – w tym piwo, pączki, bilety na imprezy sportowe i nagrody pieniężne – są oferowane w różnych częściach kraju.

Biden powiedział, że jego administracja stara się przekonać „wątpiących” co do szczepionek. Częścią tego planu jest szczepienie dzieci w wieku 12 lat. Amerykańska Agencja ds.Żywności i Leków (FDA) rozszerzyła zatwierdzenie szczepionki Pfizer / BioNTech na młodzież w wieku od 12 do 15 lat. Komisarz FDA, dr Janet Woodcock, powiedziała, że ​​ruch ten miał na celu „przybliżenie do powrotu do normalności i zakończenia pandemii”.

Źródło: Reuters

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close