Biznesowi celebryciBusiness lifestyleMarketingMediaPaństwoPolitykaPrawoŚwiatTechnologie

Facebook przedłużył bana dla Trumpa o kolejne dwa lata

Facebook dał Trumpowi bana na dwa lata

Facebook Inc zawiesił konta byłego prezydenta USA Donalda Trumpa na Facebooku i Instagramie na kolejne dwa lata. W styczniu były prezydent został zablokowany “na czas nieokreślony” w następstwie postów, które napisał na temat zamieszek na Kapitolu. Facebook powiedział, że działania Trumpa były “poważnym naruszeniem zasad serwisu”. Jednak w zeszłym miesiącu Rada Nadzorcza Facebooka skrytykowała karę bezterminową. Trump twierdzi, że blokada jest “obrazą” dla milionów, które głosowały na niego w zeszłorocznych wyborach prezydenckich.

Facebook kończy również politykę chroniącą polityków przed niektórymi zasadami moderowania treści. Serwis stwierdził, że nie będzie już zapewniać politykom immunitetu za oszukańcze lub obraźliwe treści tylko dlatego, że “ich komentarze są warte opublikowania”.

Biorąc pod uwagę powagę okoliczności, które doprowadziły do ​​zawieszenia pana Trumpa, uważamy, że jego działania stanowiły poważne naruszenie naszych zasad, które zasługują na najwyższą możliwą karę.

– powiedział wiceprezes Facebooka ds. globalnych Nick Clegg i dodał, że ban dla Trumpa wszedł w życie od daty początkowego zawieszenia w dniu 7 stycznia.

Facebook zapowiedział, że po powrocie z banicji Trump będzie podlegał “ścisłemu zestawowi szybko eskalujących sankcji” za wszelkie kolejne naruszenia, których się dopuści.

Jeśli ustalimy, że nadal istnieje poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, przedłużymy ograniczenie o określony czas i będziemy kontynuować ponowną ocenę, aż to ryzyko ustąpi.

– podano w oświadczeniu.

Tinder blokuje zwolenników Trumpa. Czy to nie zaszło za daleko?

Trump nadal wierzy w wygraną

Posunięcie Facebooka pozwala Trumpowi wrócić na platformę przed wyborami prezydenckimi w 2024 roku. W oświadczeniu wydanym przez komitet polityczny Save America, Trump stwierdził, że decyzja Facebooka jest “obrazą” dla milionów, które głosowały na niego w zeszłorocznych wyborach prezydenckich.

Nie powinno im się pozwolić na to cenzurowanie i uciszanie, a ostatecznie wygramy. Nasz kraj nie może już dłużej znosić tego nadużycia! Następnym razem, gdy będę w Białym Domu, na jego prośbę nie będzie już kolacji z Markiem Zuckerbergiem i jego żoną.

– napisał były prezydent. „To będzie cały biznes!”

Na początku tego tygodnia okazało się, że platforma komunikacyjna stworzona przez Trumpa w następstwie jego zakazów w mediach społecznościowych – Z biurka Donalda J. Trumpa – została trwale zamknięta. Oprócz serwisu Facebook, który ma ponad dwa miliardy użytkowników miesięcznie, Trump został również zablokowany w serwisach Twitter, YouTube, Snapchat, Twitch i innych platformach społecznościowych.

W zeszłym miesiącu gubernator Florydy Ron DeSantis, republikański sojusznik Trumpa, podpisał pierwsze w USA prawo, które karze firmy technologiczne za de-platforming polityków. De-platforming, znany również jako no-platforming, został zdefiniowany jako „próba bojkotu grupy lub osoby poprzez usunięcie platform służących do dzielenia się informacjami lub pomysłami”.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close