Business lifestyleKultura i sztukaMarketingMediaPaństwoPolskaPrawoZdrowie i medycyna

Kult przeciwko koncertom dla zaszczepionych: Apartheidowi mówimy NIE!

Kult przeciwko koncertom tylko dla zaszczepionych

Pandemia nadal trwa, choć powoli widać światełko w tunelu i trwa luzowanie obostrzeń. Po proteście zorganizowanym przez polskich artystów, rząd PiS zgodził się również na luzowanie obostrzeń w przypadku branży koncertowej. Od 4 czerwca dozwolone są koncerty na powietrzu, o ile bierze w nich udział maksymalnie 50% publiczności lub maksymalnie 250 osób. Jednak do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych, co próbują wykorzystać organizatorzy niektórych festiwali, którzy będą wpuszczać wyłącznie osoby zaszczepione. Przeciwko takiemu pomysłowi opowiedział się zespół Kult.

W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję. Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE!

– napisał Kult na swoim profilu na Facebooku.

Jak tłumaczą się organizatorzy koncertów dla zaszczepionych, przez rządowe obostrzenia nie mają innego wyjścia. Tak ma być między innymi w przypadku FEST Festiwalu, który odbędzie się w chorzowskim Parku Śląskim w dniach 11-14 sierpnia. Decyzja wzbudziła ogromne kontrowersje i podzieliła uczestników koncertów. Część z nich pisze wprost o segregacji szczepionkowej Polaków i krytykuje takie rozwiązanie.

Minister Zdrowia potwierdził informację, że osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 nie wliczają się w ustalone limity obowiązujące podczas imprez masowych, co za tym idzie na dzień dzisiejszy, festiwal może się odbyć wyłącznie dla osób zaszczepionych. Zdajemy sobie sprawę, że rozwiązania, które wytyczył rząd nie są idealne. Niestety, nie mamy na nie wpływu.

– tłumaczyli organizatorzy.

Nieoficjalnie słyszy się również, że pomysł wydarzeń tylko dla zaszczepionych miał paść ze strony członków Rady Medycznej doradzającej premierowi Morawieckiemu.

Myślę, że jeszcze za wcześnie o tym mówić, ale na pewno taki plan będzie przedstawiany. Wiem, że premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski także będą to komunikować.

– mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Po tym jak lider Bayer Full szydził z Kazika, płyty Kultu rozeszły się jak świeże bułeczki

Konfa chwali, reszta gani

Decyzję zespołu Kult chwalą działacze Konfederacji, w tym Sławomir Mentzen czy Artur Dziambor.

Kult jak zwykle nie zawodzi. Kazik nie należy do mafii, nie należy do sekty. Idzie prosto, bez względu na aktualną mądrość etapu. Gdy pozostali artyści robią skok na naszą kasę, Kult dołącza się do walki o wolność, wbrew własnym interesom finansowym. Brawo!

– napisał Mentzen.

Kolejna płyta Kultu powinna nazywać się RiGCZ! A teraz poproszę podobne oświadczenia od WSZYSTKICH artystów.

– stwierdził Dziambor.

Nie wszystkim jednak oświadczenie zespołu Kult się podoba.

Źródło: Facebook

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close