Business lifestyleEnergetykaGospodarkaHandelInwestycjeŚwiatTechnologie

Antywirus Norton umożliwia kopanie kryptowaluty Ethereum

Norton umożliwi kopanie krypto

Jeden z najbardziej znanych na świecie producentów oprogramowania antywirusowego dodaje do swoich oferty produktów i usług… możliwość kopania kryptowalut. W “nadchodzących tygodniach” klienci antywirusa Norton 360 otrzymają dostęp do funkcji wydobywania Ethereum. Kopanie kryptowalut polega na wykorzystaniu sprzętu komputerowego do wykonywania złożonych obliczeń w zamian za kryptowalutę.

Firma przedstawiła ten pomysł jako bezpieczny i łatwy sposób na wejście do górnictwa, jako “ważnej części życia klientów”. Nie jest jasne, jaki jest model biznesowy Norton Crypto lub czy Norton zmniejszy zarobki. Firma powiedziała CNN, że rozważa dodanie w przyszłości innych kryptowalut oprócz Ethereum.

Przez lata wielu górników musiało podejmować ryzyko w poszukiwaniu kryptowaluty, wyłączając swoje zabezpieczenia w celu wydobywania monet.

– przekazano w komunikacie prasowym Norton LifeLock.

To prawda. Pakiety oprogramowania antywirusowego często błędnie identyfikują powszechnie używane programy do wydobywania krypto jako niebezpieczne, a oprogramowanie antywirusowe często musi zostać dezaktywowane, aby kontynuować proces kopania kryptowalut.

Jednak większość zapalonych górników korzysta z niewielkiej liczby uznanych aplikacji górniczych – niektóre z nich to niewiele więcej niż proste skrypty wiersza poleceń oraz cyfrowego portfela przechowywanego w Internecie lub na smartfonie.

Bitcoin będzie legalnym środkiem płatniczym w Salwadorze

Są pewne problemy

Wydobywanie Ethereum jako solowy górnik jest bardzo trudne, polegając na szczęściu i potężnym sprzęcie komputerowym do otrzymywania wirtualnych monet. Zrzuty ekranu dostarczone przez Norton zdają się sugerować, że system zamiast tego użyje “puli”, w której bardzo duża liczba górników wnosi dowolną posiadaną moc obliczeniową i dzieli nagrodę w zależności od tego, ile pracy wykonały ich maszyny.

Jednak takie pule prawie powszechnie stosują procentową obniżkę – 1% obniżka wszystkich zarobków jest powszechnie stosowanym standardem. Jeśli Norton zastosuje taki model, w efekcie wykorzysta miliony komputerów swoich klientów do wygenerowania nowego strumienia dochodów. A proces ten zużywa dużo energii, co może oznaczać wyższe rachunki za energię dla niczego niepodejrzewających konsumentów.

Posunięcie to spotkało się z pewnym sceptycyzmem wśród entuzjastów technologii. Witryna bezpieczeństwa BleepingComputer zwróciła uwagę, że w Stanach Zjednoczonych, gdzie Norton ma silną bazę klientów, dochód z kryptowalut jest opodatkowany i podlega zgłoszeniu, o czym zwykli górnicy korzystający z oprogramowania antywirusowego mogą nie być świadomi.

W swoim oświadczeniu dyrektor ds. produktu Norton, Gagan Singh, powiedział:

Jesteśmy dumni, że jesteśmy pierwszą firmą zajmującą się cyberbezpieczeństwem dla konsumentów, która oferuje kopaczom wirtualnych monet możliwość bezpiecznego i łatwego przekształcenia czasu bezczynności na swoich komputerach w okazję do zdobycia cyfrowej waluty. Nasi klienci mogą wydobywać kryptowaluty za pomocą zaledwie kilku kliknięć, unikając wielu barier wejścia do ekosystemu kryptowalut.

Firma poinformowała, że ​​produkt jest dostępny dla członków programu wczesnych użytkowników już teraz, ale szerzej zostanie wprowadzony dopiero w przeciągu najbliższych kilku tygodni.

Fot. Norton

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close