Biznesowi celebryciPaństwoPolitykaPolska

Grzegorz Braun wyrzucony z debaty kandydatów na prezydenta Rzeszowa xD

Słynący z braku wiary w medycynę proepidemik Grzegorz Braun, próbuje swoich sił w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Nie ma jednak dobrej passy, ponieważ przez wypowiedzi i populizm znajduje wielu krytyków. Stało się to również w dzisiejszej debacie prezydenckiej w Radio Zet, kiedy został z niej wyrzucony. Wszystko przez jego niestosowne słowa o ministrze zdrowia.

Antymaseczkowiec“, “antycovidowiec” i jednocześnie jeden z największych populistów w Polsce. W tych kilku słowach wielu internautów nazywa posła Grzegorza Brauna. Tymczasem polityk Konfederacji nie przejmuje się krytyką i jest idolem wśród zwolenników teorii spiskowych. Sondaże w wyborach na prezydenta Rzeszowa dają mu aż ok. 10% poparcia, co samo w sobie jest ewenementem dla wielu przeciwników kontrowersyjnego polityka.

Grzegorz Braun jako prezydent Rzeszowa chce walczyć z Billem Gatesem xD

Choć te same sondaże nie mają mu żadnych szans na wygraną, to za wszelką siłę stara się, aby było o nim głośno. Zwłaszcza u fanatyków i zwolenników skrajnej prawicy. Kiedy Grzegorz Braun zostaje zapraszany do rozmów na innym poziomie, zostaje jednak postawiony do parteru. Tak było w programie 7 Dzień Tygodnia w Radio Zet.

Debata prezydencka, którą prowadził Andrzej Stankiewicz, musiała zostać przerwana, ponieważ Braun zdenerwował prowadzącego. I stało się to tuż, po wcześniejszych uwagach, aby Konfederata wstrzymał się od ataków personalnych i homofobicznych – a skupił się na przedstawieniu swojego programu.

Braun zapytał wówczas kandydatkę PiS, wojewodę podkarpackiego Ewę Leniart:

Kiedy przyjdzie jesień, a może szybciej i szkolony psychopata Niedzielski (minister zdrowia Adam Niedzielski – red.), ogłosi kolejną falę pandemii…

Wówczas przerwał mu redaktor Stankiewicz:

Nie, nie, panie pośle. To jest ten moment, o którym mówiłem. Nie pozwolę, żeby używać takich sformułowań w moim programie. Bardzo dziękuję panu za udział, ostrzegałem pana, że nie będę tolerował języka nienawiści.

“Pan sam wystawia sobie świadectwo...” – próbował odpowiedzieć Braun, ale wówczas przerwano mu połączenie. Polityk na sam koniec powiedział, że “Publiczność to słyszy“.

Stankiewicz wyperswadował na te słowa, że:

Rzeczywiście, publiczność to słyszy. Biorę odpowiedzialność na siebie. Podobnie jak pan za słowa, które pan powiedział o dewiantach, a teraz o ministrze Niedzielskim, więc dziękujemy panu za udział w debacie, kontynuujemy debatę bez pana Grzegorza Brauna.

Grzegorz Braun ogłosił program wyborczy w formie dekalogu. Chce budować fort w Rzeszowie!

Wybory na prezydenta Rzeszowa – kto ma największe szanse?

Według badania IBRIS dla Radia Zet na kandydata zjednoczonej opozycji Konrada Fijołka głosować chce na niego 47% badanych. Z kolei kandydatka PiS, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart 23,6% poparcia. Grzegorz Braun ma poparcie u 10,8% mieszkańców Rzeszowa. Natomiast popierany przez Tadeusza Ferenca, Marcin Warchoł z Solidarnej Polski może liczyć na 10,5%.

Źródło: Wprost.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close