HandelKultura i sztukaMarketingMediaPolskaŚwiatTechnologie

“Kajko i Kokosz” otrzymają dwie gry na konsole Nintendo Switch

Kajko i Kokosz dostaną dwie gry

Studio RedDeerGames pozyskało wyłączne prawa do wydania dwóch gier na konsole Nintendo Switch, osadzonych w uniwersach komiksów “Kajko i Kokosz”. Gry mają trafić do sprzedaży jeszcze na przełomie 2021 i 2022 roku. Umowa została zawarta przez RedDeerGames z Fundacją Kreska im. Janusza Christy.

Jestem pod wrażeniem pierwszych projektów przesłanych przez RedDeerGames jeszcze na etapie negocjacji umowy. Istotny dla nas, jako Fundacji, jest również fakt, że dotrzemy z promocją komiksu „Kajko i Kokosz” mojego dziadka do wielbicieli gier na konsoli Nintendo Switch.

– komentuje Paulina Christa prezes Fundacji Kreska im. Janusza Christy, spadkobierczyni i wnuczka Janusza Christy.

Współpraca z Fundacją Kreska im. Janusza Christy to zaszczyt i wielka przyjemność. Nasza misja jest jasna: stworzyć gry, które pokochają fani komiksu, ale też przedstawić te postaci i uniwersum globalnemu odbiorcy. Wierzymy, że Kajko i Kokosz na to zasługują.

– dodaje Michał M. Lisiecki, prezes RedDeerGames.

Studio nie ujawniło, do jakich gatunków będą należeć gry w uniwersum “Kajko i Kokosz”. Zapowiedziano jednak, że przy ich produkcji studio będzie korzystać z doświadczeń przy realizacji komiksowej gry zręcznościowej “7 Horizons”, która zostanie wydana na komputery, konsole Nintendo Switch i Xbox One i Series S|X.

To kluczowy projekt dla Fundacji. Liczę, że dzięki niemu nie tylko wejdziemy na światowy rynek z marką “Kajko i Kokosz”, ale przede wszystkim dynamicznie przyciągniemy do polskiego komiksu nowych fanów z innych krajów. Już za rok będziemy świętować 50-lecie Kajka i Kokosza, a ta współpraca pozwoli zbudować nam jeszcze większe Uniwersum słowiańskich wojów Janusza Christy – mówi o współpracy z RedDeerGames.

– dodała Paulina Christa.

“Kajko i Kokosz” z oficjalnym zwiastunem! Znamy obsadę głosową

Serial na Netflixie

28 lutego na Netflixie miała miejsce premiera serialu animowanego “Kajko i Kokosz”, opartego na kultowym komiksie Janusza Christy. Na razie pojawiło się pierwsze pięć odcinków animacji, ale na jesień zapowiedziano premierę kolejnych odcinków serialu. Netflix podał, że serial będzie się składał z 26 trzynastominutowych odcinków. Kolejne dwie części ukażą się w drugiej połowie 2021 r. oraz w 2022 r.

Serial powstaje na kanwie zabawnych perypetii dwójki przyjaciół: Kajka i Kokosza – słowiańskich wojowników oraz ich wiernego kompana smoka Milusia. Każdy z odcinków serii stanowi odrębną historię, a wszystkie będzie łączyć przyjaźń jako wartość nadrzędna serialu.

Ten wybór był dla nas oczywisty. “Kajko i Kokosz” to bardzo wartościowy element polskiej kultury i nasz rodzimy fenomen. Na komiksowych przygodach dzielnych wojów wychowały się całe pokolenia, dlatego też pracujemy nad serialem z ogromną ekscytacją. Cieszymy się, że w animacji kultowe postaci ożyją i nabiorą jeszcze większej wyrazistości. Jesteśmy przekonani, że za sprawą Netflix, Kajka i Kokosza polubią też widzowie na świecie.

– komentuje Łukasz Kłuskiewicz, w Netfliksie odpowiedzialny za pozyskiwanie treści w regionie Europy Środkowej.

Komiks “Kajko i Kokosz” powstał w Polsce na początku lat 70-tych i był wydawany do 1990 roku. W 2003 roku serię wznowiło wydawnictwo Egmont. W 2016 na rynku ukazała się kontynuacja przygód Kajko i Kokosza, składającą się z krótkich historii opowiadających o perypetiach pobocznych postaci ze świata tego kultowego komiksu.

Źródło: Wirtualne Media

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close