MarketingPaństwoPolitykaPrawoŚwiatZdrowie i medycyna

Wirginia Zachodnia rozdaje broń, by zachęcić do szczepień na COVID

Wirginia Zachodnia rozdaje broń na loterii

W sumie dziesięć sztuk darmowej broni zostanie rozdanych w serii loterii, organizowanych przez stan Wirginia Zachodnia, w celu promocji szczepień na COVID-19. Pięć strzelb myśliwskich i pięć niestandardowych strzelb to jedne z licznych nagród, które stan rozdaje w ramach dążenia do zaszczepienia jak największej liczby mieszkańców. Pistolety zostaną rozdane w wielu loteriach, z których pierwsze odbędzie się w Dzień Ojca 20 czerwca.

Wirginia Zachodnia oferuje również nagrodę pieniężną w wysokości 1 miliona dolarów podczas losowania z okazji Dnia Ojca, które zbiega się ze 158. urodzinami stanu. Do zgarnięcia są również dwa pełne, czteroletnie stypendia, które mogą wygrać uczniowie w wieku od 12 do 25 lat.

Inicjatywa została ogłoszona przez gubernatora Jima Justice’a we wtorek. Gubernator przekazał, że wystarczy pierwsza dawka szczepionki przeciw COVID, aby wziąć udział w losowaniu. Ci, którzy już otrzymali szczepionki, również kwalifikują się do losowania.

Wirginia Zachodnia dołącza do szeregów innych stanów i organizacji rozdających gratisy, aby zmotywować ludzi do zaszczepienia się na COVID-19. Stany takie jak Ohio i Maryland również uruchomiły loterie dla zaszczepionych mieszkańców. Do wygrania są miliony dolarów. Z kolei Nowy Jork zaoferował 50 nastolatkom pełne stypendia na studia.

Rusza… loteria szczepionkowa. Do wygrania samochód za zaszczepienie

Problem z bronią

Według sondażu Morning Consult, Wirginia Zachodnia jest jednym ze stanów, z największym odsetkiem mieszkańców niechętnych szczepieniom. 28% ankietowanych Zachodniej Wirginii nie chce się zaszczepić. Według dziennika dotyczącego szczepień New York Times, około 41% populacji Stanów Zjednoczonych jest w pełni zaszczepionych. The Times doniósł również, że około 34% mieszkańców Zachodniej Wirginii otrzymało drugą dawkę szczepionki, a 41 otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

Wirginia Zachodnia ma ósmy najwyższy wskaźnik przemocy z użyciem broni w USA. W latach 2015-2019 stan odnotował średnio 320 zgonów i 760 obrażeń związanych z bronią w ciągu roku.W tym stanie odnotowuje również czwarty najwyższy wskaźnik samobójstw i prób samobójczych związanych z bronią, ze średnią około 235 samobójstw każdego roku. Wskaźnik zgonów z użyciem broni w Zachodniej Wirginii jest 13. najwyższym w kraju i wzrósł o 18% w latach 2010-2019.

Wirginia Zachodnia, z populacją około 1,8 miliona, plasuje się pośrodku pod względem zgonów COVID na 100 000 mieszkańców. Do tej pory stanowe organy ds. zdrowia odnotowały łącznie 161 858 przypadków i 2797 zgonów, podczas gdy w całych Stanach Zjednoczonych odnotowały ponad 33 miliony przypadków COVID i ponad 594 000 zgonów.

Źródło: Business Insider

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close