Doradztwo biznesowePolskaRynek pracyWarszawa

Agora szuka pieniędzy. Chce wynajmować biurka do pracy za 400 zł/mies.

W siedzibie Gazety Wyborczej można zacząć pracę "na własny rachunek".

Wydawnictwo Agora musi w ostatnim czasie łapać się wszystkiego, aby uzyskać dodatkowe dochody dla utrzymania firmy. W tym celu w warszawskiej siedzibie Gazety Wyborczej otworzono przestrzeń coworkingową, czyli własne biurko do pracy. Cena? 400 zł miesięcznie.

Agora mieści się w Warszawie na ulicy Czerskiej 8/10 i właśnie pod tym adresem można wynająć biurko coworkingowe i np. zarejestrować firmę. Dzięki temu firma chce zminimalizować miesięczne straty, a także podnieść zyski wydawnictwa.

Przestrzeń mieści się ona na drugim piętrze, gdzie ustawiono 52 biurka. Według informacji firmy część biurek już wynajęta, choć działalność wystartowała dopiero w maju.

Jak twierdzi Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory w rozmowie z portalem Wirtualne Media:

Korzystający z przestrzeni coworkingowej mają do dyspozycji m.in. szybki internet Wi-Fi, taras z meblami i zamykane szafki, a już wkrótce będą mogli pracować w wydzielonych i wyciszonych kącikach. […] Członkowie coworkingu mogą korzystać ze stołówki w Agorze. Za dodatkową opłatą dostępne są także miejsca parkingowe oraz inne usługi

Aby zachęcić do wynajmowania biurek, Agora przedstawiła ofertę specjalnych zniżek na subskrypcję mediów Agory (np. dostęp do serwisu Wyborcza.pl czy Tokfm.pl). Wynajmujący otrzymają także liczne rabaty na książki i muzykę. Na miejscu skorzystają z darmowych drukarek, sali konferencyjnej oraz multimediów.

Jak przekonuje Staniszewska:

Budynek Agory przy ulicy Czerskiej wykorzystujemy przede wszystkim na działalność operacyjną Grupy, a wolne przestrzenie od dawna komercjalizujemy. Coworking Czerska 8/10 to najnowszy przykład takiego działania.

Poranne Plotki Biznesowe: Bezrobotni chcieliby dochodu podstawowego; rząd wprowadzi podatek od reklamy

Agora traci wpływy i zyski. Winna pandemia?

Przestrzeń coworkingowa doszło do skutku, ponieważ wielu pracowników wydawnictwa przeszło na tryb zdalny. Wielu też zostało zwolnionych. Mimo to firma aktywnie wspiera pracowników, np. poprzez fundusz socjalny wynegocjowany ze związkiem zawodowym NSZZ “Solidarność”.

Jak informuje portal Wirtualne Media, w zeszłym roku przychody sprzedażowe Agory spadły aż o 49,6% do 146 mln zł w porównaniu z rokiem poprzednim. Ponadto:

[…] strata netto pogłębiła się z 47,1 do 59,4 mln zł. Najmocniej wpłynęło na to zamknięcie kin Helios oraz spadek wpływów grupy AMS zajmującej się reklamą zewnętrzną.

Agora otrzymała 13,5 mln złotych dofinansowania covidowego na rzecz utrzymania stanowisk pracy. Niestety musiała zwrócić około 180 tysięcy złotych ze względu na wymaganą korektę.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close