GospodarkaPaństwoPolitykaPolska

Petru zakłada think thank, by “zatrzymać pełzające widmo komunizmu”

Petru zakłada think thank

Ryszard Petru wraca do polityki. Chyba. Były poseł Nowoczesnej zakłada Instytut Myśli Liberalnej, czyli nowy think tank, którego celem będzie działalność badawcza i edukacyjna związana z funkcjonowaniem gospodarki wolnorynkowej, samorządności i społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.

Instytut będzie promował idee liberalne. Chcemy wzmocnić głos, którego dziś, w czasie populistycznych obietnic, rozdawnictwa oraz zadłużania nie tylko budżetu i podatników, ale nawet przyszłych pokoleń, tak bardzo brakuje. Pragniemy przypomnieć, że to dzięki ideom liberalnym powstały zamożne społeczeństwa Europy Zachodniej i Ameryki Północnej.

– podkreślają założyciele think tanku w komunikacie.

Założyciele twierdzą, że w Polsce “wyśmiewana jest wartość pracy, innowacyjności i kreatywności”, a promowane jest rozdawnictwo socjalne.

Rośnie liczba ekspertów od rozdawania środków publicznych, a maleje tych, którzy przypominają, że aby wydać pieniądze, trzeba je najpierw zarobić. (…) Jesteśmy zaniepokojeni promowaniem idei socjalistycznych, które już raz doprowadziły nasz kraj do upadku gospodarczego. Chcemy zatrzymać pełzające po Polsce widmo komunizmu.

– napisali twórcy Instytutu Myśli Liberalnej.

Sośnierz tak się napalił na LGBT, że aż dostał bana na Twitterze xD

Petru nie trzeba przedstawiać

Instytut Myśli Liberalnej będzie prowadził działalność poprzez publikacje, konferencje, raporty, organizację debat i spotkań. Jego współzałożycielem i fundatorem jest Ryszard Petru – były przewodniczący Nowoczesnej. Założycielami think-tanku są również: wywodzący się z Nowoczesnej wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sławomir Potapowicz, a także: Paulina Boveington-Fauran, Grzegorz Cydejko, Agata Dąmbska, Gabriel Jackowski, Piotr Niemczyk, Piotr Płocharski, Krzysztof Siemieński, Waldemar Szatanek, Bartłomiej Tyszka, Kazimierz Wlazło, Marcin Wojciechowski, Dorota Zmarzlak.

Ryszarda Petru nie trzeba chyba przedstawiać. Fachowość, która była największą zaletą Petru, została przykryta licznymi wpadkami i brakiem politycznego obycia, a o “sześciu królach” słyszała chyba cała Polska. Polityczna kariera Ryszarda Petru to istna sinusoida. Po utracie przywództwa w Nowoczesnej, opuścił partię i założył nowe ugrupowanie pod nazwą Teraz!. Kilka miesięcy później partia Teraz! została postawiona w stan likwidacji, a Ryszard Petru poinformował o wycofaniu się z polityki i powrocie do biznesu.

Niedawno Ryszard Petru przypomniał o sobie serią złotych rad na temat tego, jaki komputer można kupić za środki z programu 500+.

Źródło: Polsat News

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close