Kultura i sztukaMediaPolitykaPolskaPrawoTechnologie

Sośnierz tak się napalił na LGBT, że aż dostał bana na Twitterze xD

Sośnierz zaatakowany przez tęczowe torby xD

Poseł Dobromir Sośnierz z Konfederacji zasłynął w ostatnich tygodniach z biegania po ulicy w majtkach z nadrukiem penisa oraz przede wszystkim z krucjaty, jaką wytoczył środowisku LGBT. Miesiąc temu pomysłowemu Dobromirowi nie spodobały się tęczowe torby z Ikei, które sieć wprowadziła do sprzedaży w Polsce. Tęczowe torby Storstomma można kupić we wszystkich sklepach stacjonarnych IKEA w Polsce w cenie 9,99 zł, a cały dochód z ich sprzedaży firma przekaże na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Sośnierz stwierdził, że zbojkotuje sklep Ikea i już więcej nigdy nic tam nie kupi. Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać. Większość komentujących wyśmiała i drwiła z Sośnierza, na co on stwierdził, że krytyczne komentarze to “reakcje lewaków”, które są “jak taśmowa produkcja z Ikei”.

“Serki HOMO” zdelegalizowane? Para gejów sprankowała Polaków

Sośnierz zablokowany

Wczoraj poseł Sośnierz znów postanowił podjąć na Twitterze temat środowisk LGBT. Poseł postanowił porównać osoby LGBT do… alkoholu. Skąd takie porównanie? Tego nie wiemy, być może poseł Dobromir Sośnierz – z wykształcenia teolog – uzyskał jakieś dodatkowe umiejętności, które pozwalają mu na takie porównania.

Mój stosunek do LGBT jest taki sam jak do alkoholu. Jedno i drugie powinno być w pełni legalne, chociaż jest paskudne. Problem w tym, że zwolennicy alkoholu nie zabraniają mi nazywać go trucizną, a zwolennicy LGBT zabraniają mi nazywać homoseksualizm zaburzeniem.

Na reakcję znów nie trzeba było długo czekać. Większość internautów nawet nie próbowała tłumaczyć Sośnierzowi co w jego rozumowaniu jest nie tak. Po prostu zaczęli wyśmiewać głupi wpis polityka.

Do beki z Sośnierza nie przyłączył się Twitter, który uznał, że wpis polityka był przekroczeniem granicy kulturalnej wymiany poglądów. Tweet został usunięty, a sam Sośnierz dostał bana. Choć konto nie zostało usunięte, to funkcja profilu została ograniczona do przeglądania tablicy i wysyłania prywatnych wiadomości. Twitter uzasadnił, że “narusza zasady dotyczące zakazu promowania nienawiści, zastraszania lub nękania innych osób na podstawie grupy etnicznej, narodowości, orientacji seksualnej, płci, tożsamości płciowej, religii, wieku, niepełnosprawności czy stanu zdrowia”. Kara jest jednak mało dotkliwa, bo pełna funkcjonalność konta zostanie przywrócona Sośnierzowi po 12 godzinach.

Po tej decyzji… połowa internetu znów wyśmiewa Sośnierza. Druga połowa – głównie zwolennicy Konfederacji – krzyczy o faszyzmie i cenzurze.

Źródło: WP

 

Tagi

Polecane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close