Biznesowi celebryciBusiness lifestyleGospodarkaInwestycjePaństwoPolitykaŚwiatTechnologie

Trump trochę się nudzi, więc teraz atakuje… Bitcoiny

Trump atakuje Bitcoiny

Były prezydent USA Donald Trump stwierdził w Fox Business, że postrzega cyfrową walutę Bitcoin jako “oszustwo”, mające wpływ na wartość dolara amerykańskiego. Były prezydent dodał również, że chce, aby dolar był “walutą świata”.

Bitcoin po prostu wydaje się oszustwem. Nie podoba mi się to, ponieważ to kolejna waluta konkurująca z dolarem.

– powiedział Trump.

Komentarze Trumpa nie pasują trochę do rzeczywistości, w której żyjemy. W sumie nie pierwszy raz. Prezydent Salwadoru Nayib Bukele przekazał parę dni temu, że w przyszłym tygodniu złoży ustawę, która uczyni Bitcoin legalnym środkiem płatniczym w tym kraju. Jeżeli projekt przejdzie przez parlament, to Salwador będzie pierwszym państwem w historii, którego władze podjęły taką decyzję.

Z kolei cena Bitcoina stale spada od początku maja i do tej pory nie wzrosła. Spadki były powszechnie przypisywane Chinom, zakazującym bankom i firmom płatniczym świadczenia usług związanych z transakcjami kryptowalutowymi, a także producentowi samochodów elektrycznych Elonowi Muskowi, który tydzień wcześniej ogłosił, że nie będzie już akceptować tej waluty.

Sukces Morawieckiego! 5 milionów euro kary dziennie za Turów

Trump nie ma racji

Czy Bitcoin faktycznie stanowi zagrożenie dla waluty? Justin Urquhart-Stewart, współzałożyciel Seven Investment Management i platformy inwestycyjnej Regionally, uważa, że ​​Bitcoin ma potencjalne zagrożenie destabilizacją walut, „ponieważ wystartował w taki sposób, że zyskał popularność bez żadnej solidnej podstawy finansowej”.

Bitcoin jest niebezpieczny, ponieważ próbuje stworzyć poziom wiarygodności do niewiarygodnej i całkowicie nieuzasadnionej wartości. Dość często niewyrafinowani gracze są wciągani w niewłaściwym czasie do czegoś, na czym myślą, że mogą szybko zarobić – dla nich nie ma znaczenia, co to jest, czy jest to Bitcoin, GameStop czy AMC.

– mówi ekspert.

Z kolei Neil Wilson, główny analityk rynku Markets.com, idzie o krok dalej i twierdzi, że ​​Bitcoin zdecydowanie nie jest walutą.

Nazywam Bitcoina bardziej zabezpieczeniem, takim jak akcje lub obligacje. Chociaż jest bardzo ceniona, jest zbyt niestabilna, aby mogła być walutą – kurs porusza się bardziej niż większość akcji.

– mówi Wilson.

Ekspert twierdzi również, że Trump nie ma racji i ​​kryptowaluta nie zagraża dolarowi amerykańskiemu, ale może być niewielkim zagrożeniem dla złota.

Środki, za pomocą których Ameryka wywiera wpływ na świat, to przede wszystkim dolar i nie zamierza z tego zrezygnować, więc nie postrzegam Bitcoina jako zagrożenia. Rządy nie lubią innych ludzi tworzących pieniądze – wydawało się, że od jakiegoś czasu tolerują kryptowaluty, ale w końcu założą własne waluty cyfrowe.

– mówi.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close