Business lifestyleGastronomiaGospodarkaHandelInwestycjePaństwoPolitykaPolskaRynek pracyWarszawa

Niedzielski: Przejeżdżam przez Nowy Świat i nie widzę zamkniętych lokali

Niedzielski dosłownie nie widzi problemu

Kryzys gospodarczy wywołany epidemią COVID-19, a właściwie zabójczą polityką rządu, odcisnął piętno na polskich przedsiębiorcach. Dla wielu firm lockdown oznaczał zawieszenie działalności lub wręcz upadek. Jak wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego, liczba zamykanych działalności gospodarczych w I kw. 2021 r. była najwyższa od 2 lat. Według danych REGON, w całym kwartale zamknięto 7 629 firm, co oznacza wzrost o 18,7% względem analogicznego kwartału ubiegłego roku. Problemu nie widzi jednak minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister Adam Niedzielski był gościem Roberta Mazurka w “Porannej rozmowy” w RMF FM. W internetowej części wywiadu pojawił się wątek tarczy finansowej uruchomionej przez rząd, a szef resortu został zapytany o skalę pomocy dla przedsiębiorców, głównie gastronomii. Jak zauważył Robert Mazurek, pomoc dla przedsiębiorców była bardzo potrzebna, ale niedostateczna.

Wystarczy się przejść po Warszawie i zobaczyć ile miejsc, ile punktów gastronomicznych padało. Oczywiście Pan mi może powiedzieć, że w Izraelu też padły…

– stwierdził Robert Mazurek.

Adam Niedzielski odparł, że przejeżdża Nowym Światem limuzyną do pracy i nie widział zamkniętych lokali.

Nie. Ja tylko panu powiem, że jak przejeżdżam przez Nowy Świat, jadąc do pracy, to nie widzę tych zamkniętych lokali.

– odpowiedział Adam Niedzielski.

W odpowiedzi Mazurek zaproponował Niedzielskiemu, że oprowadzi go po centrum Warszawy, pokazując miejsca, które nie prowadziły sobie ze skutkami pandemii i upadły przez nieudolną politykę rządu w walce z koronawirusem.

Jacek Kurski pozostanie prezesem TVP przez kolejne cztery lata

Niedzielski odklejony od rzeczywistości?

Wypowiedź ministra zdrowia wywołała prawdziwą burzę w mediach społecznościowych. Internauci ironizują, że Niedzielski nie widzi zamkniętych lokali, bo za szybko jeździ limuzyną, albo ma zbyt przyciemniane szyby.

Oczywiście pojawiły się głosy, że warszawski Nowy Świat to nie cały kraj, a kryzys dosięgnął przedsiębiorców w całej Polsce. Użytkownicy Twittera wklejają Niedzielskiemu kolejne przykłady zamkniętych lokali.

Internauci zarzucają również, że zarówno Niedzielski jak i cały rząd, są odklejeni od rzeczywistości. Ironicznie pytają również o to, jak wyglądają rządowe ekspertyzy gospodarcze i czy wszystkie analizy opierają się na “chłopskim rozumie” i spoglądaniu przez szybę limuzyny.

Źródło: RMF24, Twitter

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close