Business lifestyleGastronomiaHandelMarketingRolnictwoŚwiat

Starbucks boryka się z problemem niedoboru składników do napojów

Starbucks w USA nie ma składników

Starbucks w USA został dotknięty niedoborem dostaw, co oznacza, że ​​niektóre napoje są niedostępne dla klientów. Sieć kawiarni przyznała, że ma „tymczasowe niedobory dostaw” takich produktów, jak mleko owsiane. Rzeczniczka Starbucks przeprosiła za wszelkie „niedogodności” napotykane przez klientów. Klienci kawiarni w USA, którzy otwierają aplikację firmy, również są obecnie witani wiadomością z przeprosinami za wszelkie braki.

Poszczególne produkty będą się różnić w zależności od rynku i sklepu, a niektóre sklepy będą doświadczać przestojów różnych produktów w tym samym czasie.

– powiedziała.

Sieć kawiarni nie podała, których jeszcze produktów – oprócz mleka owsianego – zabrakło. Jednak wewnętrzna notatka, do której dotarły media, sugeruje, że sieci brakuje aż 25 różnych produktów, w tym syropu z orzechów laskowych, torebki herbaty chai i zielonej mrożonej herbaty. Zwolennicy kawy Starbucks narzekają w mediach społecznościowych, że nie mogą zamówić swoich ulubionych napojów. Jeszcze inni powiedzieli, że zauważyli, że w ich lokalnych sklepach nie ma żadnego aromatu karmelowego ani lemoniady.

He-Man powraca! Po 40 latach zobaczymy go na Netflixie

Niedobory dotykają nie tylko Starbucks

Niektórzy członkowie personelu twierdzą, że czują się sfrustrowani w związku z koniecznością wyjaśniania sytuacji klientom. Według pracowników Starbucks nie przewidział tak dużej liczby klientów powracających do kawiarni i restauracji, po łagodzeniu obostrzeń pandemicznych. Kawiarnia twierdzi jednak, że ma problemy z łańcuchem dostaw.

Tymczasowe niedobory dostaw, które występują w USA w przypadku niektórych produktów, można przypisać ograniczeniom łańcucha dostaw.

– przekazał Starbucks w komunikacie.

Na początku tego tygodnia Starbucks ogłosił, że klienci w USA będą mogli ponownie zacząć używać kubków wielokrotnego użytku, aby uzyskać zniżkę na napoje w kawiarniach należących do firmy. Firma z siedzibą w Seattle jest jedną z wielu firm w USA, które w ostatnich tygodniach borykają się z problemami z łańcuchem dostaw i brakiem pracowników.

Na przykład firma fast food Chick-Fil-A przyznała niedawno, że przez „ogólnobranżowe” niedobory musiała ograniczyć sosy do maczania, podczas gdy meksykańska sieć Chipotle podniosła ceny w swoim menu o 4%, aby zapłacić za podwyżki płac i rosnące koszty żywności.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close