Kultura i sztukaMarketingMediaPolska

Netflix i CD Projekt Red organizują WitcherCon dla fanów Geralta

WitcherCon dla fanów Wiedźmina

Netflix i CD Projekt Red ogłosiły wspólny event online. 9 lipca odbędzie się pierwsza edycja WitcherCon, czyli wirtualnego święta fanów serii “Wiedźmin” na całym świecie. Zapowiedź wydarzenia pojawiła się na Twitterze.

Jak przekonują organizatorzy, WitcherCon ma być “niezwykłym świętem, które łączy światy gier wideo i serialu skierowane zarówno do oddanych od wielu lat, jak i nowych fanów” Wiedźmina. W programie eventu znajdą się między innymi interaktywne panele z udziałem twórców gier i serialu o Wiedźminie, a także nowe zakulisowe i niepublikowane wcześniej informacje dotyczące całej serii przygód Geralta z Rivii.

Fani Wiedźmina będą mieli również możliwość przyjrzenia się z bliska procesowi tworzenia i produkcji gier CD Projekt Red, w tym nadchodzącej gry mobilnej “The Witcher: Monster Slayer”. W programie znajdą się również prezentacje dotyczące komiksów i sprzętu dla fanów, a także serialu Netflix Wiedźmin oraz licencjonowanych produktów i filmu anime “Wiedźmin: Zmora Wilka”

Fani będą mogli oglądać WitcherCon na dwóch oddzielnych transmisjach, z których każda będzie zawierać unikalne treści. Pierwsza relacja z WitcherCon rozpocznie się na Twitchu i YouTube 9 lipca o godzinie 19:00, a druga 10 lipca o 03:00 rano. Organizatorzy podkreślili, że podczas eventu nie zostanie zapowiedziana nowa gra z serii “Wiedźmin”.

Inwestor CD Projekt chce odwołać cały zarząd polskiej spółki

Wiedźmin – kura znosząca złote jaja

WitcherCon pozwoli organizatorom podgrzać atmosferę przez kolejnym sezonem Netflixowego Wiedźmina. Przypomnijmy, że w kwietniu zdjęcia do nowego sezonu Wiedźmina nareszcie się zakończyły. Zdjęcia aż dwukrotnie były przerywane: z powodu koronawirusa u Kristofera Hivju, znanego z Gry o Tron, oraz kontuzji głównego bohatera – Henry Cavil doznał kontuzji nogi na planie i był zmuszony opuścić plan zdjęciowy.

Obecny sezon The Witcher będzie wykraczał fabularnie poza “Krew elfów”. Oznacza to, że zobaczymy również sceny z “Czasu Pogardy”, czyli drugiej części sagi Sapkowskiego. Producenci obiecują, że premiera odbędzie się na jesień 2021.

Wiedźmin to także kura znosząca złote jaja dla CD Projekt Red. Po ogromnym sukcesie serii gier o przygodach Geralta z Rivii, “Redzi” idą dalej i próbują wycisnąć z sagi, ile się jeszcze da. Spokko, spółka zależna CD Projektu, pracuje obecnie nad grą mobilną “The Witcher: Monster Slayer” na systemy iOS i Android. “The Witcher: Monster Slayer” ma być grą darmową (free to play), wykorzystującą technologię rzeczywistości rozszerzonej (tzw. augmented reality). Więcej na temat gry fani dowiedzą się podczas eventu WitcherCon.

Źródło: Wirtualne Media

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close