Bez kategorii

Reanimacja duńskiego piłkarza Christiana Eriksena na Euro 2021

Mężczyzna stracił przytomność podczas meczu Dania - Finlandia

Trzeci mecz Mistrzostw Europy i dochodzą do nas dramatyczne wieści. Gwiazda reprezentacji Danii i Interu Mediolan – Christian Eriksen upadł na murawę. Trwała reanimacja zawodnika.

Pod koniec pierwszej połowy meczu Dania – Finlandia w Kopenhadze, Christian Eriksen nieatakowany i bez piłki upadł na murawę i stracił przytomność. Rozpoczęła się reanimacja piłkarza, która trwała kilkanaście minut. Następnie zawodnik został na noszach zniesiony ze stadionu.

Nie wiemy, jaki jest obecnie stan zawodnika, ale sytuacja wygląda dramatycznie. Nie mamy jeszcze informacji na temat stanu zawodnika. Piłkarze opuścili boisko, mecz został przerwany i prawdopodobnie nie zostanie dokończony.

Christian Eriksen reanimowany na boisku

Euro 2020 jest rozgrywane w kilkunastu miastach Europy. W tym przypadku mecz rozgrywał się w Danii. UEFA jest krytykowana za taką formę organizacji mistrzostw. Od dłuższego czasu pojawiają się jednak głosy o nadmiernym obciążeniu piłkarzy, którzy muszą grać na pełnych obrotach co 2-3 dni.

Czekamy na informacje na temat stanu zdrowia Christiana Eriksena.

Duńska telewizja DR1 podała, że piłkarz przeszedł atak serca. BT podaje, że karetka z Eriksenem opuściła stadion. Wstępne informacje są pozytywne.

Oficjalny komunikat podaje, że zawodnik jest w szpitalu, a jego stan jest stabilny. Zdjęcia ze stadionu pokazują, że zawodnik przy opuszczaniu murawy na noszach był przytomny.