PaństwoPolitykaPolska

Konrad Fijołek wygrywa wybory na prezydenta Rzeszowa w pierwszej turze

Kandydat Zjednoczonej Opozycji zdeklasował swoich rywali.

Wybory na prezydenta Rzeszowa rozstrzygnięte. Startowało czterech kandydatów: Konrad Fijołek, Grzegorz Braun, Ewa Leniart i Marcin Warchoł. Pierwszy wspominany polityk miał wsparcie zjednoczonej opozycji oraz poparcie większości mieszkańców. Okazało się, że to wystarczyło, aby wygrać w pierwszej turze.

Konrad Fijołek to lokalny polityk, który od lat działa na rzecz miasta. Był popierany przez Polskę 2050, Lewicę, Platformę Obywatelską. W całym Rzeszowie nie odnotowano żadnych przypadków łamania ciszy wyborczej, która trwała do 21. Lokale były otwarte od godziny 7 rano.

Wybory początkowo planowane były na maj, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną wybory musiały zostać przeniesione.

Tymczasem według najnowszych badań według Instytut Badań Samorządowych znane są wyniki Exit Poll.  Konrad Fijołek zdobywa 55,80 procenta głosów, Ewa Leniart – 25,10 procent głosów, Grzegorz Braun – 9,80 proc., a Marcin Warchoł 9,30 proc. głosów. Oznacza to, że kandydat zjednoczonej opozycji wygrał w pierwszej turze.

Grzegorz Braun wyrzucony z debaty kandydatów na prezydenta Rzeszowa xD

Konrad Fijołek będzie prezydentem Rzeszowa

Fijołek przekazał w pierwszym wystąpieniu:

Drodzy rzeszowianie. Moi kochani sąsiedzi, przyjaciele. Bardzo, bardzo wam dziękuje. To wy jesteście autorami tego historycznego sukcesu. Bardzo nisko się wam kłaniam.

Według pierwszych informacji frekwencja była bardzo wysoka. Jedna z mieszkanek miasta przekazała, że:

Przyszłam na wybory, ponieważ mamy demokrację, mamy prawo głosować. Należy się cieszyć z tych lat wolności, odzyskanych po długiej niewoli. Zależy mi na przyszłości tego miasta i zachęcam każdego do głosowania.

Liczenie wszystkich głosów zakończy się w nocy.

Źródło: Konrad Fijołek Facebook

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close