Biznesowi celebryciZdrowie i medycyna

Stanowski zrobił Hejt Park o pierwszej pomocy. Może uratować życie

Dramatyczna sytuacja z Christianem Eriksenem teraz paradoksalnie może uratować komuś życie. Duński piłkarz dostał zawału serca podczas meczu z Finlandią na Euro 2020. Tymczasem Krzysztof Stanowski zorganizował program z Marcinem Borkowskim o ratowaniu ludzi w takich sytuacjach. Borkoś sprawił, że to najprawdopodobniej najważniejszy Hejt Park w historii, który został nagrany.

W 43 minucie meczu pomiędzy Finlandią a Danią na Euro 2020 doszło do bardzo groźnej sytuacji. Duński piłkarz Christian Eriksen padł bez życia na murawę stadionu. Szybko podbiegli do niego inni piłkarze oraz służby medyczne. Szybko okazało się, że sportowiec miał atak serca.

Reanimacja duńskiego piłkarza Christiana Eriksena na Euro 2021

Na szczęście sportowca uratowano, ale do tego mogłoby nie dojść, gdyby nie szybka pierwsza pomoc i trzeźwa pomoc kolegów z zespołu. Z tego powodu Krzysztof Stanowski zmienił scenariusz planowego programu Hejt Park, który pierwotnie miał być prowadzony z Rafałem Ginkiewiczem.

Wieczorem napisał na swoim Twitterze, że poszukuje ratownika medycznego, który będzie gotowy pomóc w przedstawieniu pierwszej pomocy. Szybko znalazł Marcina Borkowskiego, pseudonim “Borkoś“, który również prowadzi kanał na Youtube.

W czasie programu przedstawiono sposoby uratowania życia, które może przydać się każdemu widzowi. Dodatkowo w czasie programu pojawił się Grzegorz T. Dokurno, który również poinstruował widzów, jak przeprowadzić poprawnie pierwszą pomoc m.in. z użyciem defibratora.

Obecnie odcinek z pierwszą pomocą w Hejt Park obejrzało niemal 250 tysięcy osób. Jeśli to pomoże choćby jednej z nich, to warto było go zorganizować. I Krzysztof Stanowski doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Polecamy również kanał “Borkosia”, który na swoim kanale przedstawia akcje ratownicze. Jest bowiem motocyklistą, który w bardzo szybki sposób może dotrzeć do poszkodowanych.

Źródło: Krzysztof Stanowski Hejt Park

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close