GospodarkaPaństwoPolitykaPolska

Kaczyński szczerze: Kukiz ma pilnować, by obecny układ polityczny trwał

Kukiz dogadał się z Kaczyńskim

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że zostało zawarte porozumienie programowe pomiędzy jego partią a Kukiz ’15. Na wspólnej konferencji prasowej podpisanie porozumienia programowego zachwalał również Paweł Kukiz.

To porozumienie zakłada, że my poprzemy ustawy ważne dla programu Kukiz’15. Chodzi o ustawę antykorupcyjną, o dniu referendalnym i o sędziach pokoju. W zamian za to ruch Kukiz’15 będzie wspierał Polski Ład i to wszystko, co jest potrzebne, aby układ polityczny, który dzisiaj jest w Sejmie, trwał.

– stwierdził Kaczyński.

Paweł Kukiz powiedział z kolei, że porozumienie programowe z PiS z punktu widzenia jego ruchu jest bardzo korzystne. Jego zdaniem, Zjednoczona Prawica to jedyna w tej chwili opcja mogąca wprowadzić postulowane przez niego zmiany ustrojowe.

Po raz pierwszy od przynajmniej sześciu lat pojawiła się realna szansa na wprowadzenie kluczowych z mojej perspektywy, taki jest mój punkt widzenia, zmian ustrojowych, które naprowadzają Polskę na drogę państwa w pełni demokratycznego. Z tego ustroju semi-demokratycznego, połowicznie demokratycznego, z demokracji partyjnej, która istnieje od 1989 roku.

– mówił Paweł Kukiz.

Sam Jarosław Kaczyński w ostatnim czasie coraz cieplej wypowiadał się o Pawle Kukizie:

Bardzo go polubiłem. Kiedyś, po dłuższym spotkaniu przy kolacji i po kilku lampkach, powiedział mi nawet, że ładnie śpiewam. Tym już całkowicie pozyskał moją sympatię.

– wyznał Kaczyński w jednym z ostatnich wywiadów w tygodniu “wSieci”.

Konrad Fijołek wygrywa wybory na prezydenta Rzeszowa w pierwszej turze

Co zawdzięczamy Pawłowi Kukizowi? Internauci są podzieleni

Prawdę powiedziawszy trudno znaleźć cokolwiek, co wprowadziło do sejmu ugrupowanie Kukiz’15. Oczywiście nie liczymy posłów, którzy później np. dołączyli do Konfederacji lub PiS. Sam lider ugrupowania stwierdził, że “nic nie osiągnął w polityce“. W rozmowie z Robertem Mazurkiem, na antenie RMF.fm powiedział:

Są inne miejsca do spotkań, niż Nowogrodzka. (…) Może raz, czy dwa razy w życiu byłem na Nowogrodzkiej. Są inne miejsca do spotkań. Przyjemniejsze, niż na stacji benzynowej, czy cmentarzu.

Podpisanie dzisiejszego porozumienia między PiS a Kukiz’15 nie spotkało się z pozytywną reakcją internautów, w tym także samych fanów Kukiza. Przeważają głosy o “sprzedaniu się” i “zdradzie ideałów”.

Źródło: Gazeta.pl

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close