Biznesowi celebryciBusiness lifestyleGospodarkaHandelInwestycjeKultura i sztukaMarketingMediaPolska

Ekipa Friza wejdzie na giełdę! “Mamy ambicje zrobić polskiego Disneya”

Ekipa Friza wchodzi na giełdę

Spółka Ekipa Holding jesienią zadebiutuje na rynku giełdowym NewConnect. W listopadzie spółka podpisała list intencyjny z kontrolowanym przez Januarego Ciszewskiego funduszem JR Holding. Firmy uzgodniły, że w zamian za pakiet akcji Ekipy wehikuł Januarego Ciszewskiego pomoże jej wejść na główny lub boczny rynek warszawskiej giełdy „poprzez połączenie z publiczną spółką akcyjną w ramach realizacji transakcji odwrotnego przejęcia”. W efekcie fuzji „powstanie podmiot o mocnej pozycji konkurencyjnej w branży nowoczesnych mediów”.

W pierwszym kwartale tego roku podpisano umowę term sheet, w której ustalono kolejne szczegóły fuzji. Połączenie spółek ma nastąpić do końca września, a w zarządzie połączonego podmiotu będą prezes i wiceprezes wskazani przez spółkę Ekipa oraz drugi wiceprezes wskazany przez Beskidzkie Biuro Inwestycyjne. Z kolei w radzie nadzorczej ma być od pięciu do dziewięciu członków, z których trzech wskaże Ekipa, a trzech – Beskidzkie Biuro Inwestycyjne.

Karol Wiśniewski, znany powszechnie jako Friz, poinformował podczas konferencji Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, że Ekipa Holding zdecydowała się na debiut giełdowy poprzez odwrotne przejęcie, a nie ofertę publiczną, żeby zaoszczędzić na czasie.

Bardzo duża część moich odbiorców to osoby już pełnoletnie, które nie są zainteresowane tym rynkiem. Wchodząc na giełdę, przyniesiemy całej giełdzie nową grupę ludzi, nowy kapitał.

– stwierdził.

Nie uwierzysz, na ile milionów jest wyceniana Ekipa Friza

Ambitne plany Ekipy

Ekipa Holding czerpie zyski głównie z kanałów YouTube grupy twórców skupionych wokół Friza oraz sklepu internetowego z odzieżą i gadżetami. W zeszłym roku zarządzająca sklepem spółka Ekipatonosi osiągnęła ok. 10 mln zł przychodów i była rentowna, natomiast w tym roku notuje miesięcznie ok. 3 mln zł. Ekipa Holding prowadziła również negocjacje z notowanym na giełdzie studiem All In! Games dotyczące współpracy przy przygotowaniu i wydaniu gry wideo. Nie podjęto właściwej współpracy, ale Friz nie rezygnuje z pomysłu, a spółka podpisała ramową umowę dotyczącą wydania przynajmniej dwóch gier, z notowanym na giełdzie studiem T-Bull, tworzącym głównie gry mobilne.

Moim zdaniem potencjalnie najbardziej skalowalnym biznesem może być ten z grami. Mamy na to duży wpływ także dzięki naszej rozpoznawalności. Możemy rozpocząć tę machinę, która później jak taka kula śnieżna złapie z całego świata użytkowników gier.

– stwierdził Friz.

Ekipa Holding rozwija też studio animacji filmów Pigeon Studios, które pracuje obecnie nad serialem animowanym.

Tam też może się dużo zadziać, tak naprawdę to też mogłaby być ta wiodąca spółka. Mamy bardzo duże ambicje, żeby zrobić takiego polskiego Disneya troszeczkę.

– stwierdził.

Ekipa chce mocno dywersyfikować swoją działalność, żeby nie być zależna od popularności w mediach społecznościowych.

Ten nasz wizerunek jest dźwignią, napędem, który spowoduje, że w przyszłości nasze dochody związane z social mediami będą tylko ułamkiem tego, co zarabia spółka, jedną z nóg. To, że robimy cały nasz biznes związany z holdingiem jest po to, żeby nas zabezpieczyć na jakąkolwiek ewentualność.

– wyjaśnił.

Źródło: Wirtualne Media

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close