PaństwoPolitykaPolskaPrawo

Sachajko z Kukiz ’15: Może i zostaniemy wykorzystani przez PiS, ale warto

Kukiz dogadał się z Kaczyńskim

Wczoraj prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że zostało zawarte porozumienie programowe pomiędzy jego partią a Kukiz ’15. Na wspólnej konferencji prasowej podpisanie porozumienia programowego zachwalał również Paweł Kukiz.

To porozumienie zakłada, że my poprzemy ustawy ważne dla programu Kukiz’15. Chodzi o ustawę antykorupcyjną, o dniu referendalnym i o sędziach pokoju. W zamian za to ruch Kukiz’15 będzie wspierał Polski Ład i to wszystko, co jest potrzebne, aby układ polityczny, który dzisiaj jest w Sejmie, trwał.

– stwierdził Kaczyński.

Paweł Kukiz powiedział z kolei, że porozumienie programowe z PiS z punktu widzenia jego ruchu jest bardzo korzystne. Jego zdaniem, Zjednoczona Prawica to jedyna w tej chwili opcja mogąca wprowadzić postulowane przez niego zmiany ustrojowe.

Po raz pierwszy od przynajmniej sześciu lat pojawiła się realna szansa na wprowadzenie kluczowych z mojej perspektywy, taki jest mój punkt widzenia, zmian ustrojowych, które naprowadzają Polskę na drogę państwa w pełni demokratycznego. Z tego ustroju semi-demokratycznego, połowicznie demokratycznego, z demokracji partyjnej, która istnieje od 1989 roku.

– mówił Paweł Kukiz.

Sam Jarosław Kaczyński w ostatnim czasie coraz cieplej wypowiadał się o Pawle Kukizie:

Bardzo go polubiłem. Kiedyś, po dłuższym spotkaniu przy kolacji i po kilku lampkach, powiedział mi nawet, że ładnie śpiewam. Tym już całkowicie pozyskał moją sympatię.

– wyznał Kaczyński w jednym z ostatnich wywiadów w tygodniu “wSieci”.

Kaczyński szczerze: Kukiz ma pilnować, by obecny układ polityczny trwał

Sachajko króciutko: Może i zostaniemy wykorzystani przez PiS, ale warto

Paweł Kukiz mówił wczoraj podczas konferencji, że “to jeden z najważniejszych dni w jego życiu”. Podpisanie porozumienia między PiS a Kukiz’15 nie spotkało się jednak z pozytywną reakcją internautów, w tym także samych fanów Kukiza. Przeważają głosy o “sprzedaniu się” i “zdradzie ideałów”.

Dziś gościem Roberta Mazurka w programie Poranna Rozmowa w RMF FM był poseł Kukiz ’15 Jarosław Sachajko. Parlamentarzysta odniósł się do porozumienia zawartego z PiS i przyznał szczerze, że jeśli PiS ich wykorzysta to i tak warto.

Może i zostaniemy wykorzystani, ale dzięki temu będą sędziowie pokoju, jednomandatowe okręgi wyborcze, obywatele będą mogli łatwiej składać inicjatywy ustawodawcze, zmieni się wiele rzeczy ustrojowych – jest to tego warte. Jest to warte nawet tego, żeby zagłosować za marszałkiem Terleckim, jeżeli będzie próba jego odwołania.

– mówił poseł Sachajko.

Robert Mazurek przypomniał w rozmowie również słowa Pawła Kukiza z maja 2020 roku o tym, że robi wszystko, by uratować państwo przed autorytaryzmem i przed “nowym Jaruzelskim”, którym według Kukiza jest Jarosław Kaczyński. Mazurek pytał w tym kontekście, dlaczego ludzie Kukiza popierają “ten straszny rząd”?

Dlatego, żeby w Polsce było normalnie.

– odpowiedział Jarosław Sachajko.

W internetowej części rozmowy Robert Mazurek dopytywał, czy Jarosław Sachajko wyobraża sobie, że posłowie Kukiz’15 wystartują w kolejnych wyborach z list Prawa i Sprawiedliwości.

Wyobrażam sobie. Jeżeli PiS przejmie nasze postulaty i wprowadzi je w życie, to oczywiście tak.

– odparł poseł.

Źródło: RMF24

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close