MediaPaństwoPolskaPrawo

Kamerzysta jednak nie wyszedł z aresztu i grozi mu 8 lat więzienia XD

Kamerzysta posiedzi w lochu przez kolejny miesiąc

PatoYouTuber Łukasz W., działający pod pseudonimem “Kamerzysta” miał wyjść wczoraj na wolność po dwumiesięcznym areszcie. Tak się jednak nie stanie, bowiem sąd zdecydował o przedłużeniu izolacji. Popularny Kamerzysta pozostanie za kratami jeszcze przynajmniej do 15 lipca, a prokuratura cały czas prowadzi śledztwo w jego sprawie. Przypomnijmy, że “Kamuś” w areszcie przebywa od połowy kwietnia tego roku. Trafił tam najpierw decyzją sądu na miesiąc, ale po zażaleniu prokuratury, środek zapobiegawczy przedłużono do dwóch.

Sąd dalej uznaje, że zachodzi duże prawdopodobieństwo popełnienia tego czynu przez podejrzanego, jak również, że dalej na wolności mógłby wpływać na postępowanie karne, nakłaniać świadków do zmiany zeznań i generalnie bezprawnie wpływać na umniejszenie swojej odpowiedzialności karnej.

– podkreślił Tomasz Szaj z Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Przypomnijmy, że Kamerzysta w połowie kwietnia usłyszał zarzut “znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny”, które zostało utrwalone na nagraniu i rozpowszechnione. Jak informowała wówczas rzeczniczka Prokuratury Okręgowej, w sprawie zatrzymane zostały trzy osoby, wszystkie usłyszały ten sam zarzut. Choć sam “celebryta” twierdził, że nie wiedział o niepełnosprawności ofiary, to Internauci szybko znaleźli dowód, że prawda jest zupełnie inna. Film, na którym śmieje się z kolegą z jego niepełnosprawności, możecie zobaczyć pod tym linkiem.

Prokurator ogłosił im zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny, tj. czyn kwalifikowany z art. 207 par. 1 a kodeksu karnego. Zagrożony jest on karą od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności. Prokurator uznał, iż co do jednej osoby wystarczającym środkiem zapobiegawczym dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania będzie zastosowanie środka o charakterze izolacyjnym i w związku z tym wydał postanowienie o zastosowaniu wobec tej podejrzanej dozoru policji oraz zakazu kontaktowania się ze współpodejrzanymi, oraz pokrzywdzonym.

– mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka.

Kruszwil odpowie przed sądem za pobicie 66-latka, który później zmarł!

PatoYouTuberzy mogą pójść siedzieć

Zarzuty usłyszały jeszcze dwie inne osoby – to znajomi „Kamerzysty”, którzy brali udział w nagraniu. Wszystkim grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Obrońca poniżanego chłopaka będzie wnioskować, by Kamerzysta wypłacił mu zadośuczynienie finansowe.

Procedury karne pozwalają nam domagać się czy to odszkodowania, czy zadośćuczynienia i myślę, że tego rodzaju wnioski zostaną w odpowiednim czasie złożone.

– poinformował adwokat Michał Kałużny, obrońca pokrzywdzonego.

Kamerzysta już wcześniej udostępniał bardzo kontrowersyjne materiały, w tym żartował z samobójstwa, czy dodawał włosy łonowe do posiłków w restauracji. W przeszłości współpracował również z innym patologicznym twórcą treści – Lordem Kruszwilem. Mężczyzna był oskarżony m.in. o “deprawację seksualną małoletnich”.

O treściach, jakie udostępniał Kamerzysta i jego koledzy dowiecie się więcej z tego filmu:

Źródło: Onet

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close