HandelMediaPrawoŚwiat

USA. Kłótnia o maseczkę w sklepie zakończyła się strzelaniną. Nie żyje ekspedientka

30-letni Victor Lee Tucker wpadł w furię.

Do tragicznego wydarzenia doszło w Stanach Zjednoczonych. 30-letni sprawca, zidentyfikowany jako Victor Lee Tucker, pokłócił się ze sprzedawczynią w jednym ze sklepów o noszenie maseczki. Po tym jak sprzedawczyni go wyprosiła ze względu na wymogi sanitarne, mężczyzna wyszedł. Niestety nie na długo, ponieważ wrócił z bronią palną. Kobieta nie miała szans.

Strzelanina rozwinęła się tuż po godzinie 13 w poniedziałek w Big Bear Supermarket w mieście Decatur. Śledczy twierdzą, że klient, zidentyfikowany jako 30-letni Victor Lee Tucker Jr, opuścił sklep po sporze masek bez dokonywania zakupów. Ale natychmiast wrócił, zabijając kasjerkę na miejscu. Policja zidentyfikowała ją jako 41-letnią Laquittę Willis.

Jak przekazała lokalna policja:

Tucker podszedł bezpośrednio z powrotem do kasjerki, wyciągnął pistolet i zastrzelił ją.

Po zabiciu Willis, morderca otworzył ogień do zastępcy szeryfa, który wówczas pomagał w ochronie budynku poza godzinami swojej pracy.

Kule strzelca dwukrotnie trafiły zastępcę i zraniły drugą kobietę, która również jest kasjerką; na szczęście żadna z ich ran nie zagraża życiu. Świadkowie twierdzą jednak, że gdyby nie obecność zastępcy szeryfa, zabitych mogło być o wiele więcej. Funkcjonariusz przeżył, ponieważ miał na sobie kamizelkę kuloodporną. Sam Victor Lee Tucker również przeżył postrzelenie i został aresztowany, kiedy “próbował uciec tylnymi drzwiami”.

Pierwsze ustalenia mijały się z prawdą. Oskarżono… białego “rasistę”

Pierwsze informacje mówiły o tym, że zbrodni dokonał “biały rasista”, ale szybko fakty zostały zdementowane. Tucker okazał się notorycznym przestępcą, który wielokrotnie miał problemy z prawem. Tymczasem funkcjonariusz, który uratował resztę klientów, został zidentyfikowany jako 54-letni Danny Jordan, 54, który służy jako zastępca rezerwy. Należy do jednostki głównie emerytowanych funkcjonariuszy organów ścigania, którzy zapewniają usługi wsparcia i bezpieczeństwa społeczności.

Źródło: mugshots.com

Ray Kim, który jest właścicielem sklepu, opisał Willis jako miłą i kochającą kobietę, której rodzinę znał od 15 lat. Mężczyzna powiedział lokalnej telewizji, że przed strzelaniną poprosiła Tuckera o podciągnięcie maski i nie zrobiła nic, aby go sprowokować.

Brak odpowiedzialności za brak maseczki? Upadł ważny projekt lewicy

Obecnie w USA nastąpiło rozluźnienie zasad sanitarnych, ale wciąż należy nosić maseczki w zamkniętych pomieszczeniach i korzystać ze środków dezynfekcji.

Źródło: Washington Post, scallywagandvagabond.com

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close