MediaPaństwoPolitykaPolska

Lidia Staroń nie będzie Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Decyzja Senatu

Lidia Staroń nie będzie Rzecznikiem Praw Obywatelskich po zakończonej kadencji Adama Bodnara. Senat zadecydował głosami 51 do 45. Trójka parlamentarzystów wstrzymała się od głosu. To już piąta nieudana próba wybrania RPO w ostatnim czasie.

Lidia Staroń nie ma żadnego wykształcenia prawniczego, a to jak wskazują eksperci, jest jednym z wymogów kandydowania na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Nie przeszkodziło to jednak PiSowi. Senator Staroń nie potrafiła przy tym odpowiedzieć na wiele pytań parlamentarzystów, przez co podczas debaty wypadła po prostu blado.

Lidia Staroń broniła się, twierdząc, że w ciągu 20 lat działalności pomogła “niezliczonej liczbie ludzi”. Problem jedynie w tym, że na pytania m.in. o prawa osób homoseksualnych z trudem próbowała minąć się od odpowiedzi. Na przykład na pytanie o “Wolne strefy od LGBT”, stwierdziła, że

Będę mogła powiedzieć, jeżeli będę wiedziała, jaki będzie dokument. I znowu powiem to samo: za każdym razem będę reagowała, jak będzie naruszone prawo, jak będzie krzywda.

Dodatkowo przez chaos w wypowiedziach pani senator, wielu parlamentarzystów po prostu nie kontynuowało konwersacji. Po głosowaniu, w którym odrzucono jej kandydaturę, stwierdziła, że:

Nie żałuję, bardzo się cieszę, że byłam kandydatem. W Polsce jest tak, że albo się jest w tej partii, albo w tej partii. A jak się walczy o ludzi, to właśnie tak to jest.

Jakub Kulesza zagłosował z PiS za Lidią Staroń, bo “ma to w d*pie”

Za jej kandydaturą głosowali posłowie PiS, posłowie Pawła Kukiza, a także politycy Konfederacji: Robert Winnicki, Krystian Kamiński i Jakub Kulesza. Ten ostatni robi z siebie obecnie niewiniątko, twierdząc, że “mu ulżyło”. Fikołek intelektualny godny swojego mistrza Korwina. Wszystko dlatego, że to właśnie m.in. przez jego głos do głosowania na kandydatkę PiS w ogóle doszło.

Źródło: RMF.fm

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close