Biznesowi celebryciKultura i sztukaMarketingMediaŚwiatTechnologie

Scarlett Johansson krytykuje „hiperseksualizację” Czarnej Wdowy

Scarlett Johansson narzeka na seksualizację Czarnej Wdowy

Scarlett Johansson skrytykowała „hiperseksualizację” swojej postaci Black Widow w filmie Marvela Iron Man 2. Black Widow, aka Natasha Romanoff, po raz pierwszy pojawiła się w MCU właśnie w tym filmie z 2010 roku.

Spoglądasz wstecz na Iron Mana 2 i chociaż było naprawdę fajnie i było w nim wiele wspaniałych momentów, to ta postać jest tak seksualna… Naprawdę mówiono o tym, że ta postać jest kawałkiem czegoś, jak rzecz lub cokolwiek innego.

– powiedziała aktorka.

Od tego czasu Black Widow stała się znaczącą postacią w Marvel Cinematic Universe, występując w siedmiu filmach. Teraz Czarna Wdowa dostała swój własny samodzielnym filmie, który wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu. Mówiąc o ewolucji postaci, Scarlett Johansson powiedziała, że ​​początkowo była traktowana jak „kawałek dupy” lub ,,kawałek mięsa”.

A Tony [Stark, grany przez Roberta Downey’a Jr – przyp. red.] w pewnym momencie nawet odnosi się do niej, jak do jakiejś rzeczy i mówi “chcę to” i w pewnym momencie nazywa ją kawałkiem mięsa.

– dodała.

Disney+ wejdzie do Polski jeszcze w tym roku!

Zmiana podejścia do postaci

Scarlett Johansson dodała, że ​​jej poczucie własnej wartości było „prawdopodobnie mierzone w odniesieniu do tego rodzaju komentarzy” – na temat jej wyglądu fizycznego – w tamtych czasach, ale odkąd została matką, zaczęła lepiej rozumieć swoją własną wartość.

Myślę, że bardziej siebie akceptuję. Wszystko to jest związane z odejściem od hiperseksualizacji tej postaci. Teraz ludzie, młode dziewczyny, otrzymują o wiele bardziej pozytywne przesłanie. I to niesamowite być częścią tej zmiany i móc wyjść z drugiej strony i być częścią tej starej historii, ale także postępu.

– powiedziała Scarlett Johansson.

Nowy film Black Widow miał pierwotnie zostać wydany w maju 2020 roku, ale premiera została przełożona z powodu pandemii. Teraz ukaże się 7 lipca w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a dwa dni później w USA. W Polsce “Czarna Wdowa” będzie miała premierę 9 lipca.

Film nie jest origin story postaci, ale przedstawia historię po filmie Captain America: Civil War, a przed wydarzeniami z ostatnich dwóch filmów Avengers: Infinity War oraz Avengers: Endgame. Film opowiada historię Natashy Romanoff, która zmuszona jest do walki ze złoczyńcą, nazywanym Taskmaster.

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close