GastronomiaHandelInwestycjeKultura i sztukaMarketingŚwiat

PAWSE – pierwsze piwo dla psów wyprodukowane we Włoszech

Pawse – pierwsze piwo dla psów we Włoszech

Włoska firma Da Pian 1904, która od ponad 100 lat produkuje alkohole, zaprezentowała właśnie… piwo dla psów. Napój nosi nazwę PAWSE, co jest połączeniem słów “paw” – co znaczy “łapa” i “pause” czyli “przerwa”.

Wierzyliśmy w ten projekt od samego początku i jak tylko wpadliśmy na pomysł, podjęliśmy kroki, aby go ukonkretnić. Po miesiącach badań, prób i eksperymentów z radością ogłaszamy narodziny PAWSE – Beer for Dog, pierwszego w 100% włoskiego piwa dla psów. PAWSE to napój bezalkoholowy koloru bursztynowego, niegazowany, białkowo-witaminowy, bez dodatków chemicznych i z surowców najwyższej jakości. Zdrowy i oryginalny produkt dla naszych wiernych przyjaciół zrobiony dla nas według ekskluzywnej receptury przez Fidovet S.r.l.

– możemy przeczytać na stronie producenta.

Piwo PAWSE zostanie na chwilę zarezerwowane dla sektora HoReCa, a pierwsza dystrybucja ruszy pod koniec czerwca i obejmie cały sezon letni. Jak przekonuje producent, prawie wszystkie lokale są teraz przyjazne psom, a dodanie możliwości oferowania napoju dla psów z pewnością będzie plusem dla tych samych operatorów. Będzie to sposób na pełne dzielenie się chwilą biesiady z naszym najlepszym przyjacielem, a właściciele z pewnością pokuszą się o powrót w to samo miejsce ze swoim czworonożnym przyjacielem.

Jędraszewski: To nasz obowiązek dziękować Bogu za braci Kaczyńskich

Pomysł podczas lockdownu

Jak tłumaczy producent, pomysł narodził się w wyniku blokady spowodowanej pandemią.

Pomysł narodził się kilka miesięcy temu, w pełnej pandemii. W rzeczywistości podczas lockdownu psy były dla wielu jedynym prawdziwym i obecnym towarzystwem w domu. 3,5 miliona rodzin we Włoszech nabyło psa podczas lub wkrótce po pierwszej blokadzie w 2020 roku. W 2020 roku adopcja psów i kotów wzrosła o 15% w porównaniu do roku poprzedniego. Do tej pory 28% włoskich rodzin ma w domu przynajmniej jednego psa.

– tłumaczy firma.

Zdecydowaliśmy się na pakowanie „Pawse” w puszki, ponieważ jest to eko-przyjazne dla środowiska. Aluminium w 100% nadaje się do recyklingu, a transport jest mniej uciążliwy, ponieważ puszki zajmują mniej miejsca, są bardziej odporne i lepiej utrzymują produkt. Opakowanie jest z pewnością urzekające i powstało przy udziale Alessandro Sabiniego, wysoko cenionego Dyrektora Kreatywnego, który od razu był entuzjastycznie nastawiony do projektu.

– dodaje producent.

Piwo dla psów to prawdziwy trend. W kilku krajach (USA, Wielka Brytania, Belgia, Brazylia) produkcja napoju ruszyła z wielkim sukcesem. We Włoszech do tej pory nikt o tym nie pomyślał. Da Pian 1904 jest więc pierwszą włoską firmą, która oferuje piwo dla psów, jako ,,dowód głębokiej wrażliwości i przywiązania do czworonożnych przyjaciół oraz uwagi na nowe trendy rynkowe”.

Źródło: Da Pian 1904

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close