Business lifestyleHandelKultura i sztukaMarketingMediaPaństwoPolitykaPolska

Mata zdobył złotą płytę w 6 godzin! Rekord w polskim rapie!

Mata w 6 godzin sprzedał 15 tysięcy płyt

Mata, a właściwie Michał Matczak to polski raper, wokalista oraz autor tekstów. W grudniu 2019 za pośrednictwem wytwórni SBM Label został opublikowany w serwisie YouTube teledysk do jego singla „Patointeligencja”. W ciągu kilku dni utwór został odsłuchany prawie 10 milionów razy, a o raperze mówiły ogólnipolskie media. „Patointeligencja” została wykorzystana przez dziennikarzy TVP do krytyki polskich sędziów (także ojca rapera, profesora prawa Marcina Matczaka, wspierającego stronę sędziowską).

We wrześniu 2020 roku, Mata otrzymał cztery statuetki w konkursie branży hip-hopowej „Popkillery” (kategorie – odkrycie roku oraz singiel roku). Na początku tego roku raper wydał nowy singiel Patoreakcja. W utworze autor przedstawia jego odczucia związane z chaosem, jaki powstał po sukcesie “Patointeligencji”, w dosadny sposób odpowiada na wypowiedzi m.in. Jacka Kurskiego, Krystyny Pawłowicz czy Jarosława Jakimowicza odnośnie jego oraz jego ojca.

Wczoraj o 15:00 w sieci pojawił się klip do nowego singla Maty „Kiss cam (podryw roku)”. Wraz z jego premierą rozpoczęła się przedsprzedaż albumu „Młody Matczak”. Już sześć godzin po odpaleniu preorderu wytwórnia pochwaliła się, że wydawnictwo uzyskało status złotej płyty. Nikt w Polsce do tej pory nie mógł się pochwalić takim wynikiem.

“Patointeligencja” – chłopak z prestiżowego liceum nagrał piosenkę która w dobę zrobiła 1 mln wyświetleń

Mata znów z sukcesami

Warto odnotować, że zainteresowanie nowym albumem Maty było tak ogromne, że na początku były duże problemy z wejściem na stronę preorderu Mata33.pl, ponieważ serwery nie wytrzymały popularności rapera. Wersja Deluxe płyty kosztuje 59 zł. Dostępne są też pakiety z bluzą i koszulką.

Sam teledysk Maty również radzi sobie znakomicie. Na chwilę obecną obejrzano go już ponad 1 milion 700 tysięcy razy. W nowym singlu nie znajdziemy już społeczno-politycznych akcentów, Mata opowiada klasyczną historię miłosną. Nowy singiel rapera to klasyczny lovesong oparty na gitarowym brzmieniu, z towarzyszącym mu fabularnym teledyskiem opowiadającym miłosną historię rodem z “Pięknej i Bestii”.

Oprócz Maty wystąpił w nim Michał Milowicz – aktor znany m.in. z występu w filmie “Chłopaki nie płaczą” – a jedną z głównych ról zagrała DJ-ka i raperka Young Leosia. Wiele wskazuje na to, że możemy mieć do czynienia z potencjalnym hitem tego lata. Wszystkie premierowe utwory z albumu “Młody Matczak” będzie można usłyszeć w tym roku na żywo podczas jedynego koncertu w Polsce. Wydarzenie zostało zaplanowane na 2 października na warszawskim lotnisku Bemowo.

Źródło: GlamRap

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close