PaństwoPolskaRynek pracy

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa proponuje wypłatę 2,4 tys. informatykom

Po krytyce nieco zwiększyli wynagrodzenie.

Bezpieczeństwo danych i mali naszych polityków jest na śmiesznie niskim poziomie. Udowadnia to ostatnia afera z kradzieżą haseł i włamaniem na pocztę internetową ponad 150 posłów i osób związanych z rządem PiS. Tymczasem na portalu Pracuj.pl pojawiła się oferta pracy informatyka w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa. Problem w tym, że proponowane wynagrodzenie zdenerwowało wielu internautów.

Jak wynika z oferty pracy w Biurze Logistyki i Finansów, w Wydziale Informatyki i Łączności, poszukiwany jest obecnie informatyk z wieloma umiejętnościami. Musi posiadać wiedzę między innymi z:

 • JavaScript, HTML, CSS, WordPress,
 • znajomość XML, JSON,
 • podstawowa znajomość relacyjnych baz danych (Microsoft SQL Server),
 • dobra znajomość narzędzi Google Analytics, Webmaster Tools,
 • język angielski na poziomie pozwalającym na zrozumienie dokumentacji technicznej,
 • znajomość MS IIS,

Ponadto, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa chce, aby pracownik musi także posiadać takie umiejętności, jak:

 • znajomość języka programowania – PHP, C#, platformy.Net, VBA,
 • podstawowa znajomość MS SharePoint,
 • znajomość technologii: Angular, ASP.Net MVC,
 • znajomość przepisów, norm i standardów systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji,
 • prawo jazdy kategorii B.

Pracownik powinien również posiadać wykształcenie kierunkowe:

Preferowanie wykształcenie techniczne o kierunku informatyka, cybernetyka, elektronika, telekomunikacja, bezpieczeństwo systemów informatycznych (cyberbezpieczeństwo), techniki informacyjne.

Wynagrodzenie? Raptem 3400 zł brutto, czyli jakieś 2450 tysiące netto. Na dodatek zaproponowano specjalistom jedynie umowę zlecenie.

Szok! Poczta Polska dostanie pół miliarda rocznie za wysyłanie maili

Wyjątkowo śmieszna oferta podziałała piorunującą na internautów.

Źródło: Pracuj.pl

Praca dla informatyka za śmieszne pieniądze w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa

Krytyka, która wylała się na urząd, wymusiła na zleceniodawcach zwiększenie kwoty wynagrodzenia. Obecnie wynosi od 6000 do 6400 zł brutto w zależności od umowy. Ofertę znajdziecie pod tym linkiem.

Tymczasem według danych podanych przez portal rekrutacyjny No Fluff Jobs, wynagrodzenie z wyżej wymienionymi wymaganiami powinno oscylować od 13 do 18 tysięcy netto. Jak informuje portal iTWIz.pl:

Średnio na B2B informatyk może zarobić od 13 000 zł do 18 000 zł netto. W 2019 r. było to od 11 000 zł do 15 500 zł netto. W co drugiej ofercie pojawia się propozycja umowy o pracę, jednak w tym wypadku wynagrodzenie jest niższe – średnio od 9 500 zł do 14 000 zł brutto.

Kiedy najważniejsze osoby w państwie zostały shakowane, proponowanie tak niskich wynagrodzeń specjalistom jest bardzo nieodpowiedzialne. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nie wydaje się jednak tym faktem przejmować.

Sami pracodawcy widocznie w wielu przypadkach nie zdają sobie sprawy, że godne wynagrodzenie jest jednym z najważniejszych czynników zachęcania potencjalnych pracowników. Jak stwierdziła jedna z osób rekrutujących na grupie HR HRowi HRem – “obecnie jest ciężki rynek”. Proponowanie wyższego wynagrodzenia nawet nie przyszło jej do głowy. Polska w pigułce.

Źródło: HR HROWI HREM

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close