Biznesowi celebryci

John McAfee nie żyje. Popełnił samobójstwo w brazylijskiej celi?

John McAfee nie żyje. Twórca jednego z pierwszych programów antywirusowych popełnił samobójstwo w dniu, kiedy hiszpański sąd zadecydował o jego ekstradycji do Stanów Zjednoczonych. Przez wiele lat miał unikać płacenia podatków.

Według pierwszych informacji John McAfee odebrał sobie życie, ponieważ w USA miał być sądzony za liczne przestępstwa podatkowe. O jego śmierci poinformowała jako pierwsza gazeta El Mundo. Jak zaznaczono w mediach, nie ma obecnie dowodów na to, że w jego śmierć były zamieszane osoby trzecie.

Biznesmena zatrzymano rok temu na lotnisku w Barcelonie, tuż przed wylotem do Stambułu. Służby namierzyły go mimo korzystania z brytyjskiego paszportu i ciągłego zmieniania miejsca pobytu. Od tamtego czasu przebywał w areszcie.

McAfee przez lata nie składał deklaracji podatkowych, ukrywał majątek i nie płacił podatków. Ponadto miał zarobić ponad 23 milionów dolarów na błędnych rekomendacjach na rynkach kryptowalut. Co więcej, w 2012 roku McAfee zatrzymano go pod zarzutem morderstwa.

Michael Burry przewiduje pełne załamanie Bitcoina i innych kryptowalut

John McAfee nie żyje. Czy ktoś mu “pomógł”?

John McAfee miał zabić Gregory’ego Faulla, który już wcześniej zgłaszał policji agresywne zachowanie programisty. Jakiś czas później znaleziono jego ciało w basenie obok jego domu. Sam McAfee uciekł do Gwatemali po tym, jak wydano za nim list gończy. Do końca życia twierdził, że jest niewinny, a za morderstwo odpowiadają inni ludzie.

Co więcej, do końca życia utrzymywał, że zarzuty wobec niego mają podłoże polityczne, ponieważ wspierał Partię Libertariańską. Chciał nawet startować na prezydenta z ramienia tego ugrupowania.

John McAffee miał 75 lat.

Źródło: Rmf.fm

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close