Rynek pracyŚwiatTransportTurystykaZdrowie i medycyna

Cathay Pacific kazały pracownikom się zaszczepić, bo inaczej ich zwolnią

Cathay Pacific grozi zwolnieniem niezaszczepionym

Cathay Pacific zapowiedziało swoim załogom, że muszą otrzymać szczepienie przeciwko COVID-19 do 31 sierpnia, bo w przeciwnym razie ryzykują utratę pracy. Linie lotnicze podały, że dyżury personelu stały się „trudne i skomplikowane” ze względu na potrzebę oddzielenia załogi zaszczepionej i niezaszczepionej.

Cathay Pacific stwierdziło, że może w „krótkoterminowej perspektywie” pomieścić tych pracowników, którzy nie są w stanie przyjąć szczepionki, ale ,,przeanalizują przyszłe zatrudnienie tych, którzy nie mogą się zaszczepić”. Przewoźnik dodał, że „oceni, czy niezaszczepieni mogą nadal być zatrudnieni jako załoga lotnicza”.

Linie lotnicze z siedzibą w Hongkongu poinformowały, że 90% ich pilotów i 65% personelu pokładowego zostało zaszczepionych lub zostało umówionych na zastrzyk. Stwierdzono, że aby odbudować Cathay Pacific i światowy przemysł lotniczy, „szczepienie jest kluczowym elementem” i „stało się jasne, że tylko w pełni zaszczepiona załoga będzie mogła wrócić bez kwarantanny z większości miejsc”.

Po bardzo dokładnym rozważeniu podjęliśmy teraz decyzję, że wszyscy członkowie załogi z Hongkongu muszą zostać zaszczepieni przeciwko Covid-19 do 31 sierpnia 2021 r.

– podała Cathay Pacific.

Wilk znów ma problemy! Tym razem poszło o Spis Powszechny

Cathay Pacific nie jest jedyne

Cathay Pacific podjęło decyzję w momencie, gdy Hongkong przygotowuje się do złagodzenia niektórych ograniczeń dotyczących podróży już pod koniec tego miesiąca. Mieszkańcy Hongkongu będą musieli poddać kwarantannie przez siedem dni, zamiast obecnego dwutygodniowego okresu, jeśli zostaną w pełni zaszczepieni i przejdą test na lotnisku, aby wykazać, że mają ujemny wynik na COVID-19 i dodatni na przeciwciała.

Według South China Morning Post, przepisy mogą zostać następnie rozszerzone na mieszkańców Hongkongu, którzy obecnie przebywają za granicą, a także innych podróżnych. Wskaźniki szczepień w Hongkongu są stosunkowo niskie, przy czym 27% populacji otrzymało pierwszą szczepionkę, a 17,6% populacji zostało w pełni zaszczepionych. W porównaniu z 65% osób w Wielkiej Brytanii, które otrzymały pierwszą dawkę i 47%, które otrzymały obie to raczej średni wynik.

Cathay Pacific podeszły do sprawy dość radykalnie, ale linie lotnicze mają różne podejście do szczepień personelu pokładowego. Na początku tego tygodnia amerykański przewoźnik United Airlines poinformował, że od sierpnia tylko w pełni zaszczepieni piloci i personel pokładowy będą mogli pracować w lotach do miejsc wysokiego ryzyka. Miałoby to zastosowanie do lotów operujących w takich krajach jak Indie, Brazylia i Chile.

United Airlines, podobnie jak rywal z USA Delta, wymagają, aby wszyscy nowi rekruci, którzy dołączają do zespołu od 15 czerwca, byli w pełni zaszczepieni przeciwko koronawirusowi.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close