Finanse i ubezpieczeniaHandelInwestycjeŚwiatTechnologie

Wielka Brytania banuje największą giełdę kryptowalut Binance!

Brytyjski urząd Financial Conduct Authority wydał ostrzeżenie konsumenckie przeciwko Binance Markets Ltd. Jednocześnie zakazał giełdzie kryptowalutowej podejmowania jakiejkolwiek działalności regulowanej w tym kraju. Oznacza to kłopoty dla angielskich inwestorów, a także zamknięcie projektu Binance.UK. Przynajmniej na jakiś czas.

Jak informuje Bloomberg, Binance ma czas do środy, aby potwierdzić, że usunął wszystkie kampanie reklamowe zgodnie z wymogami urzędu FCA. Giełda musi również wyraźnie zaznaczyć na swojej stronie internetowej, kanałach mediów społecznościowych i wszystkich innych komunikatach, że przestała być dozwolona w Wielkiej Brytanii.

Tym samym plany uruchomienia platformy Binance.UK zostały automatycznie zaprzepaszczone. Wznowienie działalności będzie możliwe jedynie po uzyskaniu pisemnej zgody. Jak twierdzi urząd FCA, posunięcie to ma na celu minimalizację wpływu prania brudnych pieniędzy i oszustw finansowych.

Afera Africrypt. Dwóch braci ukradło Bitcoiny o wartości 3,6 mld dolarów

Giełda kryptowalut i sam Bitcoin nie zareagowały na te wieści zbyt pesymistycznie

Co ciekawe, Bitcoin notuje obecnie wzrost 6,1% do około 33 tys. dolarów. Jak informuje Bloomberg, eksperci finansowi wskazują, że cena stabilizuje się w tej wysokości i możemy spodziewać się jedynie krótkotrwałych wahań rynkowych.

Ponadto, jak przekazał Ivan Petuhovskii, współzałożyciel EXMO Exchange Ltd., zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii giełdy kryptowalutowej:

Regulacja jest niezaprzeczalnym motorem wzrostu. Cieszę się, że faza Dzikiego Zachodu dla rynku kryptowalut jest już prawie zakończona.

Binance: kryptowaluty tracą na wartości. Bitcoin stracił niemal 50% w ciągu kilku miesięcy

Coraz większe ograniczenia oraz oszustwa w świecie kryptowalut, przyczyniają się do zwiększenia regulacji. W wyniku tego coraz więcej inwestorów obawia się, że ich fundusze mogą z dnia na dzień stracić na wartości przez liczne manipulacje giełdowe. Z tego powodu zarówno prezydent USA Joe Biden, jak i chiński rząd wywierają coraz większą presję na działalność kryptowalut, a to z kolei wpływa na zmniejszenie ceny na rynkach.

Źródło: Bloomberg.com

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close