ŚwiatTransportTurystykaZdrowie i medycyna

Grecja będzie płacić 150 EUR młodym obywatelom, aby się zaszczepili

Cały świat walczy z pandemią COVID-19. I choć widać, że szczepienia przeciwko chorobie działają, to wciąż utrzymują się nastroje antyszczepionkowe. Dotyczy to nie tylko Polski, ale wielu innych krajów, w których teorie spiskowe rozpowszechniły się szybciej niż śmiertelny wirus. Prym w tym wiedzie także Grecja, w której rząd zdecydował się na dość nietypowe działanie.

Jak informuje portal Euractiv, rząd w Atenach ma ogromne trudności w namówieniu społeczeństwa na szczepienia przeciwko COVID-19. A to z kolei jest bardzo istotne, jeśli kraj ma ominąć lockdown, który niechybnie może uderzyć w przedsiębiorstwa i turystykę, na której zbudowana jest gospodarka państwa.

Grecja tylko dla zaszczepionych?

Z tego powodu grecki rząd uznał, że wypłaci aż 150 euro każdej osobie urodzonej w latach 1996-2003. Pieniądze otrzymają jednak tylko te osoby, które zdecydowały się na szczepienie, lub zarezerwowały termin w najbliższym czasie.

Według szacunków planowo środki finansowe może otrzymać nawet 940 tysięcy młodych ludzi. Kredyt będzie ważny na terenie kraju i będzie można go wydać np. na podróże czy usługi kulturalne na terenie Grecji. Jak przekazał premier Kyriakos Mitsotakis:

Jesteśmy winni młodzieży prezent wdzięczności, aby podziękować im za ich cierpliwość i wytrwałość, szczególnie w okresie poprzedzającym przyszłe lato.

Voucher obejmuje opłatę za podróże statkiem i pociągiem, wynajem pojazdów, wydatki na hotele i kempingi, a także wstęp do miejsc kultury, kin, teatrów, muzeów, zabytków archeologicznych, a nawet możliwość opłaty szkoły tańca.

Australia przygotowuje szczepionkę na COVID-19 do nosa

Grecja promuje szczepienia przeciwko COVID-19 wśród młodzieży

Minister Stanu i Zarządzania Cyfrowego Kyriakos Pierrakakis przekazał, że vouchery pomogą odbudować przemysł kulturalny i turystyczny w Grecji:

Oferując młodym ludziom bezprecedensowe zachęty do odkrywania kultury i zabytków, Grecja nie tylko chroni zdrowie publiczne, ale także inwestuje w rozruszanie naszego cennego przemysłu turystycznego.

Według danych Grecja podała osiem milionów dawek szczepionek. Na stan 28 czerwca niemal 33% Gregów zostało w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close