Business lifestyleGospodarkaHandelNaukaOchrona środowiskaPaństwoŚwiat

Handel na giełdzie w Hongkongu opóźniony w wyniku “czarnej burzy”

Handel na giełdzie opóźniony przez ulewy

Handel na giełdzie w Hongkongu w końcu rozpoczął się w poniedziałek po południu po odwołaniu porannej sesji z powodu ekstremalnych warunków pogodowych. Decyzja o otwarciu rynku nastąpiła po tym, jak rząd anulował wcześniejsze ostrzeżenie o “czarnej burzy”. Miasto ma trzy poziomy ostrzegania przed deszczem, przy czym czarny jest najwyższy po bursztynie i czerwieni.

Było to pierwsze w mieście ostrzeżenie przed “czarnymi deszczami” w tym roku. Taki poziom alertu ogłaszany jest, gdy przewidywane opady przekraczają 70 mm. W zachodniej części Hongkongu oraz na wyspach Lantau i Lamma odnotowano ponad 150 mm deszczu. Kilka innych dzielnic odnotowało co najmniej 70 mm deszczu. W niektórych częściach Hongkongu odnotowano osuwiska i powodzie, spowodowane dużymi opadami deszczu. Na Lantau osunięta ziemia zablokowała ruch na jednej z dróg.

Według South China Morning Post burza opóźniła o około godzinę lot z przywódczynią Hongkongu Carrie Lam i jej delegacją do Pekinu na obchody 100-lecia Komunistycznej Partii Chin. Szkoły i usługi szczepień przeciwko Covid-19 również zostały zawieszone ze względów bezpieczeństwa. W związku z czarnym alertem deszczowym odwołano wszystkie zaplanowane na poniedziałek rozprawy sądowe oraz poranne posiedzenia w lokalnym parlamencie.

Johnson & Johnson zapłaci 230 mln dolarów w sprawie opioidów

Sygnały ostrzegawcze w Hongkongu

Przed południem czarny alert złagodzono do czerwonego, a następnie do bursztynowego, najniższego w trzystopniowej skali. O godz. 12.30 czasu lokalnego (godz. 6.30 w Polsce) alert został odwołany, a giełda w Hongkongu ogłosiła, że ​​handel na giełdzie rozpocznie się o 13:30 czasu lokalnego po zniesieniu ostrzeżenia.

Sygnały ostrzegawcze przed burzą to zestaw sygnałów używanych w Hongkongu, aby ostrzec opinię publiczną o występowaniu ulewnych deszczy, które mogą spowodować poważne zakłócenia, takie jak zatory drogowe i powodzie. Zapewniają również stan gotowości w ramach podstawowych służb do radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Sygnały czerwony i czarny ostrzegają społeczeństwo przed ulewnymi deszczami, które mogą spowodować poważne zalanie dróg i zatory na drogach. Wywołają one akcje reagowania ze strony departamentów rządowych oraz głównych operatorów transportu i mediów. Opinia publiczna otrzyma jasne porady dotyczące odpowiednich działań, które należy podjąć.

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close