Biznesowi celebryciBusiness lifestyleKultura i sztukaMarketingMediaPaństwoPolskaPrawoZdrowie i medycyna

Doda nie chce koncertować, bo sprzeciwia się “segregacji sanitarnej”

Doda nie będzie koncertować

Zgodnie z rządowymi wytycznymi, artyści w Polsce mogą już organizować koncerty, pomimo pandemii koronawirusa. Dozwolone są koncerty na powietrzu, o ile bierze w nich udział maksymalnie 75% publiczności lub maksymalnie 250 osób. Jednak do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych, co próbują wykorzystać organizatorzy niektórych festiwali, którzy zwiększają limity dzięki osobom zaszczepionym. Część artystów postanowiła zrezygnować z występów, ponieważ uznała, że zwiększanie limitów dzięki osobom zaszczepionym to… segregacja sanitarna. Na scenę nie wyjdzie między innymi piosenkarka Doda.

Nie zamierzam koncertować w momencie, kiedy koncerty dzielą się na zaszczepionych i niezaszczepionych. Moi fani z różnych powodów są zaszczepieni, z różnych powodów nie są. Nie mam zamiaru ich dzielić i nie będę przykładać do tego ręki, więc sorry, ale nie.

– powiedziała Doda dla “Super Expressu”.

Piosenkarka przyznała, że wcale nie ubolewała z powodu lockdownu, a okres pandemii nie był dla niej smutny.

Bardzo potrzebowałam tej przerwy i nawet gdyby nie było pandemii, to i tak bym ją zrobiła. Byłam zmęczona psychicznie. Po dwudziestu paru latach koncertowania non stop musiałam zatęsknić i na nowo pokochać swoją pracę.

– wskazała Doda w rozmowie.

Prezydenta Wałbrzycha proponuje, aby 500+ było tylko dla zaszczepionych

Nie tylko Doda

Doda nie jest jedyną piosenkarką, która postanowiła sprzeciwić się “segregacji sanitarnej”. Przeciwko takiemu pomysłowi opowiedział się również zespół Kult.

W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję. Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE!

– napisał Kult na swoim profilu na Facebooku.

Jak tłumaczą się organizatorzy koncertów, przez rządowe obostrzenia nie mają innego wyjścia i muszą podzielić osoby na zaszczepione i niezaszczepione. Tak miało być między innymi w przypadku FEST Festiwalu, który odbędzie się w chorzowskim Parku Śląskim w dniach 11-14 sierpnia. Ten jednak miał się odbyć wyłącznie dla osób zaszczepionych. Decyzja wzbudziła ogromne kontrowersje i podzieliła uczestników koncertów.

Minister Zdrowia potwierdził informację, że osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 nie wliczają się w ustalone limity obowiązujące podczas imprez masowych, co za tym idzie na dzień dzisiejszy, festiwal może się odbyć wyłącznie dla osób zaszczepionych. Zdajemy sobie sprawę, że rozwiązania, które wytyczył rząd nie są idealne. Niestety, nie mamy na nie wpływu.

– tłumaczyli organizatorzy.

Źródło: NaTemat

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close