Biznesowi celebryci

Jaś Kapela założył Patronite i prosi o wsparcie. Zarobił całe 35 zł

Jaś Kapela przedstawia siebie jako “najbardziej znanego polskiego poetę na Youtube”. Teraz planuje dodatkowo zarabiać na Patronite i jak obiecuje – za każdy 1000 zł wpłacony na jego konto będzie pisał kolejny wiersz. Do tej pory zarobił całe 35 zł.

Jaś Kapela, który dał się poznać szerszej widowni przez “wywiad” z Krzysztofem Stanowskim, teraz stara się o wsparcie finansowe na Patronite. O swoim pomyśle poinformował na Twitterze i spotkał się z bardzo negatywnymi ocenami.

Jaś Kapela domaga się 10 tys. złotych od Krzysztofa Stanowskiego xD

Kapela przedstawia się jako “trolla”, który wygrał kilka polskich edycji konkursów poetyckich:

Pisarz, poeta, felietonista, aktywista. Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi. Dobry troll. Cierpi za milion, ale za mniejsze sumy też.

Chwali się również osiągnięciami na polu kulturowym i pisarskim:

Jestem autorem trzech tomików z wierszami (Reklama, Życie na gorąco, Modlitwy dla opornych), trzech powieści (Stosunek seksualny nie istnieje, Janusz Hrystus, Dobry troll) i trzech książek non-fiction (Jak odebrałem dzieci Terlikowskiemu, Polskie mięso. Jak zostałem weganinem i przestałem się bać, Warszawa wciąga. To byłem, tu ćpałem, tu piłem. Przewodnik po warszawskich klubach) oraz współautorem, razem z Hanną Marią Zagulską, książki dla młodzieży pt. Odwaga.

Ponadto “artysta” w opisie swojej osoby zaznacza, że został skazany, a następnie uniewinniony za znieważenie hymnu polskiego. Kapela jest również aktywistą na rzecz środowiska, który brał udział w licznych manifestacjach i protestach.

Jaś Kapela stwierdził, że dzięki wsparciu finansowemu będzie w stanie oddać się bardziej radykalnym działaniom w celu “propagowania słusznych idei”. Jak sam stwierdził, dla swoich darczyńców gotów jest przygotować dużo niespodzianek.

Na przykład wystarczy przelać na jego konto 30 złotych, aby móc skosztować jego tak zwanych “wypieków”. Z kolei za 50 złotych przekaże “kiszonki ze swojej piwnicy”. Za 100 zł zaprasza na kolacje, a za 300 złotych oddaje inicjatywę darczyńcy. Największą kwotą jest 2137 złotych, które nawiązuje do godziny śmierci Jana Pawła 2 (21:37).

Jaś Kapela trafi do więzienia na 3 lata, bo nie zgłaszał gwałcicieli?

Jaś Kapela na Twitterze zbiera pieniądze na życie

Tak jak wspomniano wcześniej, inicjatywa, którą podjął się Kapela, spotkała się z mieszanymi uczuciami:

Źródło: Jaś Kapela Patronite

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close