Biznesowi celebryciBusiness lifestyleHandelInwestycjeNieruchomościPaństwoPolitykaPrawoŚwiat

Trump Organization oskarżona w dochodzeniu podatkowym

Trump Organization oskarżona

Trump Organization, firma Donalda Trumpa i jej szef finansów zostali oskarżeni w dochodzeniu w sprawie przestępstw podatkowych. 73-letni Allen Weisselberg zgłosił się do władz w Nowym Jorku w czwartek rano, przed spodziewanym ujawnieniem nieznanych jeszcze zarzutów.

On i co najmniej jeden inny przedstawiciel firmy pojawi się w sądzie jeszcze tego samego dnia. Zarzuty będą koncentrować się na tym, czy Weisselberg i inni członkowie kierownictwa firmy otrzymali korzyści, takie jak wynajem mieszkania lub leasing samochodów, bez odpowiedniego zgłaszania ich w zeznaniach podatkowych.

Sam Trump raczej nie będzie osobiście zamieszany w tę sprawę. W oświadczeniu z tego tygodnia Trump powiedział, że sprawa dotyczy „rzeczy, które są standardową praktyką w amerykańskiej społeczności biznesowej i w żaden sposób nie są przestępstwem”. Jeśli jednak Trump Organization zostanie uznana za winną, niektórzy partnerzy biznesowi mogą wytyczyć granicę ich relacji z organizacją Trumpa, a firma może zostać ukarana grzywnami.

Nowy Jork już zerwał kontakty biznesowe z dwukrotnie pozwanym byłym prezydentem. Wszelkie wniesione przeciwko niemu zarzuty karne byłyby pierwszymi w długotrwałych śledztwach w sprawie rzekomych oszustw. W następstwie zamieszek na Kapitolu miasto zerwało umowy z firmą na prowadzenie lodowisk, karuzeli i pola golfowego. Trump i jego sojusznicy twierdzą, że śledztwa są motywowane politycznie.

Włoski artysta, który sprzedał niewidzialną rzeźbę oskarżony o plagiat

Trump Organization – międzynarodowy konglomerat

Trump Organization to rodzinna spółka holdingowa, która jest właścicielem hoteli, klubów golfowych i innych nieruchomości. Jej siedzibą jest budynek Trump Tower na Manhattanie w Nowym Jorku. Obejmuje przedsięwzięcia gospodarcze i inwestycje Donalda Trumpa, który w przedsiębiorstwie pełni funkcję przewodniczącego i prezesa zarządu. Trump zapowiedział rezygnację ze swoich stanowisk w przedsiębiorstwie z chwilą objęcia urzędu prezydenta, przekazując zarządzanie przedsiębiorstwem swoim trojgu starszym dzieciom: Donaldowi Jr., Ivance i Ericowi. Synowie kierują firmą; córka została doradcą Donalda Trumpa, jako prezydenta USA.

Trump Organization działa w branży deweloperskiej, zajmuje się inwestycjami, pośrednictwem, sprzedażą i marketingiem oraz zarządzaniem nieruchomościami. Spółka ma, rozwija i inwestuje w nieruchomości mieszkaniowe, hotele (sieć Trump International Hotel and Tower), rezydencje i pola golfowe w różnych państwach. Jest także właścicielem kilku hektarów spośród najważniejszych nieruchomości na Manhattanie. Przedsiębiorstwo ma udziały w 515 podmiotach i spółkach zależnych, z czego 264 z nich zawierają w swojej nazwie nazwisko Trumpa, a inne 54 jego inicjały.

Według szacunków dotyczących 2015 roku posiadane przez Trumpa nieruchomości warte były około 3,5 miliarda dolarów, w tym wartość nieruchomości komercyjnych – 1,3 mld dolarów, nieruchomości mieszkaniowych – 410 mln dolarów, wyposażenie klubów – 866 mln dolarów, oraz obiekty, w których Trump ma mniej niż 100% udziałów – 940 milionów dolarów. Udziały Trumpa w nieruchomościach stanowią podstawę jego aktywów i zapewniają znaczącą część jego dochodów. W 2015 roku Trump zarobił 71 milionów dolarów ze sprzedaży mieszkań oraz 41,9 miliona dolarów z tytułu wynajmu swoich budynków.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close