Biznesowi celebryciBusiness lifestyleKultura i sztukaMarketingNaukaŚwiatTechnologieTransport

Richard Branson wyprzedzi Bezosa i poleci w kosmos już 11 lipca

Richard Branson poleci w kosmos

Richard Branson podał datę swojego lotu w kosmos. Brytyjski miliarder poleci w kosmos 11 lipca jako pasażer samolotu rakietowego Unity, który jego firma Virgin Galactic rozwijała w Stanach Zjednoczonych przez prawie dwie dekady. Pojazd może wspiąć się na wysokość 90 km, dając pasażerom kilka minut nieważkości i widok krzywizny Ziemi. Zamiarem Bransona jest wprowadzenie komercyjnej usługi lotów kosmicznych.

Naprawdę wierzę, że przestrzeń kosmiczna należy do nas wszystkich. Po 17 latach badań, inżynierii i innowacji, nowy komercyjny przemysł kosmiczny jest gotowy do otwarcia Wszechświata na ludzkość i zmiany świata na dobre. Jedną rzeczą jest marzenie o uczynieniu przestrzeni bardziej dostępnej dla wszystkich, a co innego niesamowity zespół, który wspólnie przekształci to marzenie w rzeczywistość.

– stwierdził Richard Branson.

Kluczem do rozwoju Virgin Galactic było przyznanie w zeszłym tygodniu przez Federalną Administrację Lotnictwa (Federal Aviation Administration) licencji na komercyjne loty kosmiczne. Zespół Galactic będzie dążyć do lotu 11 lipca, ale może on się oczywiście opóźnić z powodu niesprzyjających warunków pogodowych lub problemów technicznych.

Latający samochód kończy lot testowy między lotniskami

Richard Branson wyprzedzi Bezosa?

Jeśli misja rzeczywiście będzie kontynuowana w następną niedzielę, oznaczałoby to, że Richard Branson wyprzedził swojego rywala w turystyce suborbitalnej, miliardera Jeffa Bezosa. Założyciel internetowego imperium Amazon utopił fortunę w swoim hobby, jakim jest budowanie rakiet, i ogłosił, że 20 lipca poleci w kosmos. Zaprosił na pokład trzy osoby, aby dołączyły do ​​niego w jego systemie wspomagającym i kapsułowym New Shepard: swojego brata Marka, słnną lotniczkę Wally Funk oraz tajemniczą osobę, która zapłaciła na aukcji 28 milionów dolarów za miejsce.

Richard Branson wyraźnie przesunął swój pierwszy lot w odpowiedzi na podanie przez Bezosa daty swojej inauguracyjnej misji. Pierwotny harmonogram lotu Unity wymagał, aby czterech pracowników Virgin Galactic podróżowało jako pasażerowie, aby przetestować wrażenia z kabiny dla przyszłych turystów. Richard Branson miał polecieć dopiero po tej wycieczce. Będzie teraz jednym z czterech testerów – obok Beth Moses, głównego instruktora astronautów Galactic; Colina Bennett, głównego inżyniera operacyjnego oraz Sirisha Bandla, wiceprezesa do spraw rządowych.

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close