PaństwoPolitykaPolska

Donald Tusk wraca do polskiej polityki. Kaczyński ma prawdziwe kłopoty

Dziś o 10 rano odbyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, na której pojawił się Donald Tusk. Tak jak przewidywano od kilku dni, Borys Budka przekazał na niej władzę nad ugrupowaniem. Słowa byłego premiera Polski szeroko obiły się w mediach i całkowicie przyćmiły konwencję Prawa i Sprawiedliwości.

O “przekazaniu pałeczki” poinformował Borys Budka, który wskazał, że Donald Tusk wrócił do polskiej polityki na jego zaproszenie.

Donald Tusk szeroko opowiadał o politykach, którzy zniszczyli ojczyznę. Wskazał oczywiście na Prawo i Sprawiedliwość, które według niego doprowadziły załamania bezpieczeństwa i stabilności państwa. Dla Tuska partia Kaczyńskiego jest źródłem zła, populizmu i nepotyzmu, który zżera kraj od środka.

Od wielu lat kładę się spać i wstaję, myśląc o Polsce. Europa sobie daje radę. Nie przyzwyczaiłem się jeszcze do tego, co się w Polsce dzieje. Dzisiaj zło rządzi w Polsce, wychodzimy, żeby bić się z tym złem, to nie wymaga dodatkowego uzasadnienia. To zło jest tak ewidentne, tak permanentne. Trzeba zacząć od pierwszego przykazania: jak widzisz zło, walcz z nim i nie pytaj o powody.

Tusk powiedział również, że:

Wychodzimy na pole, żeby się bić z tym złem. Okradli nas z bezpieczeństwa. Ta sprawa jest fundamentalna. Jarosław Kaczyński jest wicepremierem do spraw bezpieczeństwa. To jest czysty przykład wicepremiera od niebezpieczeństwa. Za co nie odpowiada, jest obszarem wielkiego ryzyka w Polsce.

Donald Tusk wraca do polskiej polityki. PiS ma naprawdę duży problem

O tym, jak wielkie kłopoty ma Jarosław Kaczyński, świadczy fakt, że konferencja PO przyćmiła całkowicie wydarzenie zorganizowane przez PiS. Na kongresie partii wybierano nowego “szefa partii”, którym oczywiście ponownie został Kaczyński. Samo wydarzenie było niedostępne dla mediów “ze względów sanitarnych”. Niemniej jednak i tak, praktycznie nikt oprócz samych członków partii, o nim nie wspomina.

Oczywiście ze strony polityków rządu poleciały groźby i szyderstwa. Brylował w tym m.in. Piotr Gliński:

Prawdę powiedziawszy trudno się pod tym kątem nie zgodzić z Dariuszem Szczotkowskim, który napisał, że przed Tuskiem bardzo trudne zadanie.

Prywatne loty Dudy kosztowały nas 700 tysięcy złotych! “Tak odreagowuje tydzień”

Zatem czy powrót Donalda Tuska do polskiej polityki coś zmieni? Na pewno tak. Pytanie tylko, czy zwiększą się podziały w społeczeństwie, a sama Platforma Obywatelska w końcu odzyska stracone notowania. To jednak kwestia nie tyle co tygodni, co najbliższych miesięcy.

Źródło: RMF.fm

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close