Biznesowi celebryciHandelInwestycjeMedia

Elon Musk ma za swoje. Jego zdanie o Bitcoinie przestało się liczyć?

Elon Musk w ciągu ostatnich miesięcy nieprzerwanie manipulował giełdą kryptowalut. Z jednej strony pompował Dogecoin, a z drugiej obniżał wartość Bitcoina twierdząc, że “negatywnie wpływa na środowisko”. Teraz jednak jego kolejne wypowiedzi nie robią na nikim wrażenia, a sam miliarder stał się persona non grata w środowisku.

O ciekawej sytuacji z punktu widzenia inwestorów informuje portal Yahoo.com. Okazuje się, że osoby, które inwestują w Bitcoin i inne kryptowaluty powiedzieli “dość” manipulacjom Elona Muska. Kontrowersyjny miliarder podpadł społeczności w ostatnich miesiącach, dlatego jego tweety przestały być “wyrocznią” milionów osób.

Jeszcze na początku tego roku komentarze Muska odpowiadały za pompowanie cen Dogecoina i innych kryptowalut. Kiedy jednak zdecydował, że Tesla nie będzie akceptować Bitcoina, rynek się załamał. I to był początek końca miliardera. Inwestorzy już go nie słuchają i zdają sobie sprawę, że jego tweety nie powinny być czynnikiem decydującym.

Elon Musk sprzedał wszystkie Bitcoiny Tesli? Chaos na giełdzie krypto

Jak informuje Yahoo na poparcie tej tezy:

Musk tweetował w czwartek na poparcie Dogecoina, mówiąc “Release the Doge!” wraz z inspirowanym Ojcem Chrzestnym memem przedstawiającym aktora Marlona Brando.

Cena monety nieznacznie wzrosła, ale nie tak bardzo, jak kilka miesięcy temu. Na przykład, Dogecoin podskoczył o 20% w maju, kiedy Musk przeprowadził ankietę na Twitterze, aby zapytać, czy ludzie chcą, aby Tesla zaakceptowała token jako płatność.

Jak przekazała Alexandra Clark, handlowiec w brytyjskim brokerze aktywów cyfrowych GlobalBlock w rozmowie z Yahoo:

Wygląda na to, że inwestorzy już nie słuchają i w końcu zdają sobie sprawę, że tweety jednego człowieka nie powinny być czynnikiem decydującym o tym, czy kupują, czy sprzedają swoje aktywa.

Raptem tydzień temu cena Dogecoina spadła do około 18 centów, od rekordu 72 centów, który zdarzył się w maju. Krytycy zwracają przy tym uwagę, że notoryczne manipulacje rynkiem jest potencjalnie niebezpieczne. Wszystko dlatego, że wielu inwestorów nie inwestuje w akcje lub kryptowaluty po uprzednich weryfikacjach, a jedynie działa na podstawie zwykłych żartów Muska.

Elon Musk poprowadził Saturday Night Live i spowodował… spadek wartości Dogecoin

Cena Bitcoina wzrośnie do rekordowych 65 tysięcy dolarów? Na razie nic na to nie wskazuje

Niestety na ogólną ocenę kryptowalut ma wpływ nie tylko Elon Musk, ale również działania Chin, czy zwiększenie kontroli amerykańskiego IRS.

Choć założyciel Tesli ostudził trochę emocje, obiecując, że firma ponownie przyjmie płatność Bitcoinem, kiedy stanie się bardziej “ekologiczny”, to stagnacja wirtualnej waluty nieprzerwanie trwa.

Niemniej jednak społeczność kryptowalutowa ma już dość wpisów Elona Muska i jego manipulacji. A to dodatkowo wpłynie na stabilizacje cen, co jest ostatecznie pozytywną sytuacją.

Źródło: Yahoo.com

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close