Business lifestyleHandelKultura i sztukaMarketingMediaŚwiatTechnologie

Tajwański kaktus śpiewa dzieciom o kokainie i samobójstwie. Po polsku

Zabawka, która ostatnio zdobyła popularność w Tajwanie, okazała się dość problematyczna dla sieci Carrefour i innych sklepów, w którym się pojawiła. Wszystko dlatego, że tańczący i śpiewający kaktus, o którym mowa, rapuje piosenkę Cypisa “Gdzie jest biały węgorz?”, która dotyczy zażywania kokainy i samobójstwa. 

Śpiewający kaktus w Tajwanie rapuje piosenkę Cypisa o kokainie

O sprawie informuje lokalny portal Taiwan News. Rodzice, którzy mieli zastanawiać się nad zakupem elektrycznego kaktusa, który śpiewa i tańczy do polskiej piosenki, musieli zrezygnować z zakupu. Wszystko dlatego, że zabawka rapowała piosenkę Cypisa:

Tylko jedno w głowie mam
Koksu pięć gram odlecieć sam
W krainę za zapomnienia
W głowie myśli mam

Producent stwierdził, że śpiewający kaktus miał na celu pobudzać wyobraźnię maluchów i zwiększać ich kreatywność. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że na zabawkę natrafiła Polka, która akurat odwiedzała lokalny oddział Carrefur w Tajwanie ze swoim dzieckiem.

Kobieta opowiedziała o tym zdarzeniu swojej przyjaciółce Eli Sobczak, innej obywatelce Polski mieszkającej w Tajpej, a Sobczak powiadomiła Taiwan News. Kobieta przekazała dziennikarzom, że słowa piosenki są bardzo nieodpowiednie dla dzieci, ponieważ dotyczą prób samobójczych i narkotyków.

Źródło: Youtube

Sklep wędkarski otworzył Robakomat, aby wędkarzom nie brakło przynęty

Śpiewający kaktus rapuje piosenkę “Tylko jedno w głowie mam…”

Jak poinformowało Taiwan News:

Zabawka o wysokości 32 cm jest również dostępna w innych punktach Carrefour w Taipei oraz na platformach zakupowych online. Pojawiła się również na portalach Shopee, Ruten, Rakuten i niektórych stronach internetowych z produktami dla dzieci. Zabawka jest również dostępna za granicą na Amazon.

Producent nie wydał jeszcze oświadczenia w tej sprawie.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close