Biznesowi celebryciBusiness lifestyleMarketing

Zarobki influencerów na Instagramie przyprawiają o zawrót głowy

Gwiazdy sportu, mody, piosenkarze czy aktorzy – wszyscy mają konta na Instagramie, który stał się jedną z głównych platform reklamowych na świecie. Miliony użytkowników to cenna grupa docelowa, o czym doskonale zdają sobie sprawę wszystkie marki na świecie. Problem tylko w tym, że zarobki influencerów są olbrzymie, a ich zachowanie często przynosi firmie więcej szkody, niż pożytku.

Głośno było o sytuacji, w której Cristiano Ronaldo przesunął butelki Coca-Coli na konferencji prasowej. Zamiast tego wybrał wodę i stwierdził, że lepiej ją pić, niż gazowane napoje. W następstwie tego, akcje firmy spadły na łeb na szyję, aż o 4 mld dolarów na giełdzie. Tak przynajmniej próbowano wytłumaczyć tę sytuację.

Kim Kardashian oficjalnie miliarderką według Forbes. Pewnie wstawała wcześnie rano ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szybko jednak wyszło na jaw, że w dniu spadków wartości giełdowej Coca-Coli były zaplanowane wypłaty dywidendy. Oznacza to, że 14 czerwca w dniu incydentu z Cristiano Ronaldo, zostały wypłacone zyski akcjonariuszom na podstawie posiadanych akcji. Taka sytuacja zawsze skutkuje obniżeniem kursu akcji i kapitalizacji spółki o planowaną wcześniej wartość wypłaty. Jak informuje portal fakenews.pl:

Kwartalny dzień dywidenty planowany był przez Coca-Colę już wcześniej. Prognozowany spadek cen akcji miał wynieść co najmniej wartość wypłaty, czyli 42 centy.

Niemniej jednak wpływ sportowca, a wraz z tym jego wypowiedzi były szeroko analizowane w mediach, co samo w sobie pokazało siłę tego przekazu. Tymczasem sami influencerzy doskonale zdają sobie sprawę z zasięgów oraz możliwości, jakie niosą za sobą ich posty i komentarze.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Zarobki Influencerów na Instagramie. Kto zarabia najwięcej?

Jak wynika z informacji podanych przez portal Statista.com najwięcej za jeden post reklamowy zarabia właśnie Cristiano Ronaldo, który otrzymuje aż 1,6 mln dolarów za każdy post na portalu. Drugie miejsce zajął Dwayne “The Rock” Johnson, który otrzymuje 1,52 mln dolarów. Podium zamyka piosenkarka Ariana Grande ze stawką 1,51 mln dolarów.

Źródło: Statista.com

Znany florysta analizuje dżunglę Julii Wieniawy. Kwoty robią wrażenie

W czołówce nie mogło zabraknąć celebrytek. Słynne siostry Kim Kardashian, Kendal Jenner i Kylie Jenner nieprzerwanie zarabiają ogromne pieniądze na kosmetykach oraz ubraniach sygnowanych własnymi nazwiskami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ariana Grande (@arianagrande)

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kylie 🤍 (@kyliejenner)

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close