Biznesowi celebryciBusiness lifestyleHandelŚwiatTechnologie

Jeff Bezos przestaje być szefem Amazon! Komu przekazał przywództwo?

Jeff Bezos oficjalnie przestał być dyrektorem wykonawczym Amazon. Założyciel firmy szefował jej przez blisko 27 lat, czyniąc z niej globalnego potentata na rynku e-commerce. Jego następca nie ma łatwego zadania, choć jak twierdzą eksperci, ma ogromne doświadczenie, więc powinien dać sobie radę. 

Jak wynika z oświadczenia spółki, następcą Jeffa Bezosa w Amazon będzie Andy Jassy, który dotychczas piastował funkcję szefa Amazon Web Services, czyli spółki oferującej usługi internetowe. Sformalizowanie odbyło się w dniu 27. urodzin giganta, a zapowiadana była od wielu miesięcy. Sam 52-latek współpracował z Bezosem niemal od samego początku istnienia Amazon.

Szef Amazon Jeff Bezos kupił sobie najdroższy jacht na świecie

Sam Jeff Bezos dalej będzie posiadał spore wpływy w firmie, ponieważ będzie tak zwanym “prezesem wykonawczym”. Dalej posiada ponad 10% akcji firmy, więc jego zdanie będzie miało kluczowe znaczenie w dalszym rozwoju spółki. Niemniej jednak jego nowymi obowiązkami będzie rozwijanie nowych produktów i inicjatyw Amazona.

Jednym z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed nowym szefem Amazon, jest poprawienie warunków pracy magazynierów. Pracownicy walczą o lepszą płacę oraz o zapłatę nadgodzin i zwiększenie bezpieczeństwa.

Dodatkowo Jassy będzie musiał zająć się “Amazon Care“, czyli infolinią medyczną dla pracowników. Będzie również odpowiedzialny za projekt Kuiper, czyli program satelitarnego Internetu, który jest wart aż 10 mld dolarów. Bezos pozostawił w spadku również zakup wytwórni filmowej MGM, którego finalizacja zakończyła się raptem miesiąc temu. Koszt transakcji opierał na 8,5 mld dolarów.

Do tej pory Andy Jessy zajmował się Amazon Web Services. Jest to projekt, który rozwijał od 2003 roku, choć do firmy dołączył już w 1997 roku. AWS odpowiedzialna jest za dostarczanie usług z zakresu korzystania z chmury obliczeniowej.

Amazon bronią fake konta na Twitterze. W tle Deep Fake i Jeff Bezos

Jeff Bezos wybiera kosmos

CEO Amazona ma obecnie majątek rzędu 203 mld dolarów. Tym samym czyni go to najbogatszym człowiekiem na Ziemi. Dzięki temu może pozwolić sobie na zajęcie się swoim nowym przedsiębiorstwem Blue Origin. Już dokładnie 20 lipca Bezos poleci w kosmos na pokładzie rakiety New Shepard wraz ze swoim bratem Markiem oraz 82-letnią pilotką Wally Funk.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jeff Bezos (@jeffbezos)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jeff Bezos (@jeffbezos)

Źródło: Wirtualne Media, Spiders Web

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close