PaństwoPolitykaPolskaPrawo

Kukiz cieplutko o PiS: Pierwsza partia, która dostrzega problem nepotyzmu

PiS walczy z nepotyzmem?

Podczas kongresu Prawa i Sprawiedliwości, władze partii przyjęły uchwałę ograniczającą nepotyzm w Spółkach Skarbu Państwa. Po kilku latach rządów PiS zdecydowało, że zatrudnianie rodzin może źle wyglądać i uznano, że “współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów PiS nie mogą zasiadać w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa”.

Łyżka nepotyzmu jest niewielka w porównaniu z naszymi sukcesami.

– stwierdził prezes Kaczyński.

Jednak aby nie było tak kolorowo, uchwała PiS zawiera jeden wyjątek. W uchwale zaznaczono, że zakazy nie obejmują osób, które zostały “zatrudnione/pracują w strukturach spółek Skarbu Państwa ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe i jednocześnie doszło do nadzwyczajnej sytuacji życiowej”.

Kto będzie oceniał kompetencje, doświadczenie i sytuację rodzin działaczy partyjnych? O wyjątkach od uchwały, czyli o tym, kogo ona nie dotyczy, będzie decydował… minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Można się więc tylko domyślać, że tak naprawdę uchwałą niczego nie zmieni.

Uchwałą PiS zachwycony jest jednak Paweł Kukiz. Kukiz ocenił, że podejmując taką decyzję, Prawo i Sprawiedliwość jest pierwszą dużą partią, która w swoich szeregach dostrzegła problem nepotyzmu i “w drodze legislacji będzie chciała ten problem rozwiązać”.

Sachajko z Kukiz ’15: Może i zostaniemy wykorzystani przez PiS, ale warto

Kukiz dogadał się z Kaczyńskim

Przypomnijmy, że parę tygodni temu prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że zostało zawarte porozumienie programowe pomiędzy jego partią a Kukiz’15. Na wspólnej konferencji prasowej podpisanie porozumienia programowego zachwalał również Paweł Kukiz.

To porozumienie zakłada, że my poprzemy ustawy ważne dla programu Kukiz’15. Chodzi o ustawę antykorupcyjną, o dniu referendalnym i o sędziach pokoju. W zamian za to ruch Kukiz’15 będzie wspierał Polski Ład i to wszystko, co jest potrzebne, aby układ polityczny, który dzisiaj jest w Sejmie, trwał.

– stwierdził Kaczyński.

Paweł Kukiz powiedział z kolei, że porozumienie programowe z PiS z punktu widzenia jego ruchu jest bardzo korzystne. Jego zdaniem, Zjednoczona Prawica to jedyna w tej chwili opcja mogąca wprowadzić postulowane przez niego zmiany ustrojowe.

Po raz pierwszy od przynajmniej sześciu lat pojawiła się realna szansa na wprowadzenie kluczowych z mojej perspektywy, taki jest mój punkt widzenia, zmian ustrojowych, które naprowadzają Polskę na drogę państwa w pełni demokratycznego. Z tego ustroju semi-demokratycznego, połowicznie demokratycznego, z demokracji partyjnej, która istnieje od 1989 roku.

– mówił Paweł Kukiz.

Sam Jarosław Kaczyński w ostatnim czasie coraz cieplej wypowiadał się o Pawle Kukizie:

Bardzo go polubiłem. Kiedyś, po dłuższym spotkaniu przy kolacji i po kilku lampkach, powiedział mi nawet, że ładnie śpiewam. Tym już całkowicie pozyskał moją sympatię.

– wyznał prezes PiS w jednym z ostatnich wywiadów w tygodniu “wSieci”.

Źródło: RP

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close