Biznesowi celebryciBusiness lifestyleMediaPaństwoPolska

Towarzysz Michał z kanału “Odrodzenie Komunizmu” aresztowany przez ABW

Towarzysz Michał N. znany wideobloger z kanału “Odrodzenie Komunizmu” został zatrzymany 7 lipca przez ABW. Okazało się, że mężczyzna namawiał do mordowania polskich żołnierzy i przedsiębiorców i wychwalał Stalina i Feliksa Dzierżyńskiego. Co więcej, wzywał do atakowania księży i do wprowadzenia komunistycznej rewolucji, mającej charakter zbrojny. 

Syn Wandy Nowickiej, Michał N. od wielu lat zachwalał komunizm, który w końcu jest ustrojem totalitarnym. Według informacji podanych przez ABW Towarzysz Michał na kanale społecznościowym:

Propaguje na nim ustrój komunistyczny, nawołując do totalitarnych praktyk i metod działania. Zatrzymany nawołuje do budowy w Polsce państwa komunistycznego i wzywa do rewolucji. W swoich apelach nawoływał również m.in. do niszczenia pomników Żołnierzy Wyklętych i pomnika Romana Dmowskiego, a także do prowadzenia ataków na księży i przedsiębiorców.

O aresztowaniu blogera poinformował również Szymon Pękala z Klubu Jagielońskiego, youtuber znany m.in. z kanału Wojna Idei. Pękala przeprowadzał swego czasu wywiad z Towarzyszem Michałem, w którym zatrzymany przekonywał go do swoich racji.

Okazało się, że Michał N. był od dawna obserwowany przez służby przez swoje ekstremistyczne poglądy. Co więcej, na co dzień nie przebywa w Polsce, ale sam przyznał się, że tego dnia będzie w Warszawie. Dodatkowo przekazał swoim “fanom”, że będzie stacjonował u swojej mamy, co od razu zwróciło uwagę ABW.

Sam Towarzysz Michał w ten sam dzień nagrał film na swoim kanale, w którym przedstawił sytuację, która się wydarzyła. Mężczyzna na co dzień mieszka we Francji, dlatego nasze służby z trudem mogły sobie poradzić z jego “uchwyceniem”.

Petru zakłada think thank, by “zatrzymać pełzające widmo komunizmu”

Towarzysz Michał z kanału Odrodzenie Komunizmu zatrzymany przez ABW. Co mu grozi?

Co istotne, sam Michał N. na swoich filmach wielokrotnie łamał polskie prawo i atakował osoby, które się z nim nie zgadzały. Zachęcał również do:

[…] mordowania i torturowania żołnierzy Wojska Polskiego pełniących misje zagraniczne, wychwalał politykę Stalina i Feliksa Dzierżyńskiego a także wzywał do ich naśladowania. Treści tworzone przez Michała N. zawierają również pochwałę ataku ZSRS na Polskę w 1939 roku (Michał N. nazwał atak „interwencją humanitarną”), a także pochwałę Zbrodni Katyńskiej (w jednym z nagrań padają słowa: „Wyklęte polskie ścierwo. NKWD nie piep..y się…; To uczniowie Dzierżyńskiego wyczyścili kraj z chwastów”). N. przekonywał także o niemieckiej odpowiedzialności za ludobójstwo na Polakach z 1940 roku w Katyniu. […]
Źródło: Odrodzenie komunizmu

Towarzyszowi Michałowi grozi grzywna, lub kara ograniczenia wolności, a nawet pozbawienie wolności do lat 2. Kara może być jednak większa, ze względu na ekstremistyczne poglądy mężczyzny, a także nawoływania do ataków terrorystycznych na obiekty państwowe i pomniki (m.in. Romana Dmowskiego). Według Kodeksu karnego z 1997 roku podlega to pod terroryzm, czyli czyn zabroniony zagrożony karą pozbawienia wolności, której górna granica wynosi co najmniej 5 lat.

Źródło: GOV.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close