Biznesowi celebryciBusiness lifestyleMarketingMotoryzacjaPaństwoPolitykaŚwiatTechnologie

Toyota wstrzymuje darowizny na rzecz republikańskich kongresmenów

Toyota wstrzymuje darowizny

Toyota zapowiedziała, że ​​wstrzyma darowizny dla członków Kongresu USA, którzy głosowali przeciwko poświadczeniu zwycięstwa wyborczego prezydenta Bidena. Japońska firma przekazała wcześniej ponad 50 000 dolarów republikanom, którzy próbowali zablokować zatwierdzenie zwycięstwa prezydenta USA w niektórych stanach. Firma wcześniej broniła płatności, ale najwyraźniej zamierza przestać.

Toyota angażuje się we wspieranie i promowanie działań, które wspierają naszą demokrację. Aktywnie słuchamy naszych interesariuszy i w tym czasie postanowiliśmy przestać udzielać wkładu tym członkom Kongresu, którzy zakwestionowali certyfikację niektórych stanów w wyborach w 2020 roku.

– czytamy w oświadczeniu firmy.

Toyota zauważyła również, że jej komitet ds. działań politycznych w równym stopniu wspierał Demokratów i Republikanów, dodając, że „w 2021 r. zdecydowana większość datków trafiła do Demokratów i Republikanów, którzy poparli certyfikację wyborów w 2020 roku”. Firma nie podała, jak długo potrwa wstrzymanie jej składek.

Trump pozywa Twitter, Google i Facebook zarzucając im „cenzurę”

Nie tylko Toyota

Decyzja została podjęta po tym, jak w czerwcu organizacja Citizens for Responsibility and Ethics in Washington (CREW) poinformowała, że ​​Toyota bezpośrednio przekazała łącznie 56 000 dolarów 38 ze 147 republikańskich prawodawców, którzy głosowali przeciwko certyfikacji prezydenta Bidena. CREW powiedział również, że była to największa kwota, jaką jedna firma przekazała prawodawcom, którzy sprzeciwiali się certyfikacji.

Największy japoński producent samochodów spotkał się z krytyką w związku z ujawnieniem tych informacji i późniejszymi relacjami w mediach. Lincoln Project, grupa składająca się w dużej mierze z Republikanów krytycznych wobec byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, opublikowała ogłoszenie wzywające Toyotę do zaprzestania przekazywania darowizn prawodawcom, którzy głosowali przeciwko zaświadczeniu wyborczemu prezydenta Bidena. Rzecznik CREW z zadowoleniem przyjął decyzję Toyoty, ale powiedział, że firma „nie powinna wymagać publicznej presji, aby skłonić ich do właściwego postępowania”.

Od czasu ataku na Kapitol dziesiątki firm zmieniły swoją politykę dotyczącą składek na rzecz polityków. W lutym Microsoft poinformował, że jego komitet ds. działań politycznych zawiesi do końca 2022 r. wszystkie darowizny na rzecz 147 prawodawców, którzy głosowali przeciwko certyfikacji prezydenta Bidena. Na ten sam okres wstrzymała również składki na rzecz urzędników państwowych i organizacji, które wzywały do ​​unieważnienia wyników wyborów. Komitety działań politycznych Google i General Electric również zawiesiły darowizny do końca 2022 roku.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close