NaukaPaństwoPolitykaPolskaPrawo

Rydzyk cieplutko: Czarnek to najlepszy minister edukacji po wojnie

Czarnek na Jasnej Górze

W sobotę 10 lipca rozpoczęła się 30. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze. Do Częstochowy zjechały tysiące osób powiązanych ze środowiskiem ojca Tadeusza Rydzyka oraz Prawa i Sprawiedliwości. Na Jasną Górę pojechał minister Przemysław Czarnek wraz z żoną. Polityka i małżonkę przywitał tam sam o. Tadeusz Rydzyk, nazywając ich “dobrymi ludźmi”.

Jest pan profesor Przemysław Czarnek. Bóg zapłać, że pan jest i to z żoną! A niech się żona pokaże! Bardzo dobrzy ludzie.

– przywitał parę ojciec Tadeusz Rydzyk.

Później Ojciec Tadeusz Rydzyk zwrócił się do pielgrzymów zgromadzonych na Jasnej Górze. Ojciec Dyrektor odniósł się do “przewrotnej ideologii gender” oraz “błędnego ekologizmu”, z którymi – w opinii dyrektora Radia Maryja – należy “się bronić”.

Miejsce Boga zajmuje człowiek, a miejsce człowieka zajmują zwierzęta. Panuje empatia do losu zwierząt, a brakuje empatii do poczętych dzieci.

– zaznaczył ojciec Tadeusz Rydzyk.

Przemysław Czarnek chce jeszcze więcej papieża w szkołach!

“Czarnek to najlepszy minister edukacji po wojnie”

Ojciec Rydzyk nie ukrywał, że myśli o rozbudowaniu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W czasie swojego orędzia powiedział, że zależy mu na tym, “żeby było wychowanie katolickie i polskie”. Dyrektor Radia Maryja poświęcił wiele ciepłych słów ministrowi oświaty.

Jeszcze raz dziękujemy panu ministrowi edukacji i nauki. Czy nie zgodzicie się, że to jest najlepszy minister edukacji i nauki po wojnie? Panie ministrze ci, którzy może nie kochają Polski i Boga, będą wszystko robić, żeby pana zniechęcić. Niech się pan nigdy nie zniechęca, nigdy się nie podda.

– mówił do Przemysława Czarnka.

Przemysław Czarnek został powołany przez prezydenta RP na urząd ministra edukacji i nauki w drugim rządzie Mateusza Morawieckiego w październiku zeszłego roku. Jego nominacja na stanowisko ministra doprowadziła do protestów części młodzieży szkolnej, środowiska nauczycielskiego i naukowego oraz polityków partii opozycyjnych.

Swoje zaniepokojenie kandydaturą Przemysława Czarnka wyraziło w specjalnym oświadczeniu ponad 100 osób związanych z nauką i kulturą – w tym pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, członkowie Polskiej Akademii Nauk, działacze organizacji pozarządowych, artyści, publicyści oraz intelektualiści – a także Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Czarnek miał odwiedzić szkołę, więc… odesłali niepełnosprawne dzieci

Źródło: Onet

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close