MediaPolskaPrawoWarszawa

Warszawa: Pijany szaleniec biegał w nocy po bulwarach… z maczetą

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy Warszawy w sobotnią noc. Na bulwarach grasował pijany mężczyzna, który miał przy sobie maczetę. Na szczęście szybko unieszkodliwi go funkcjonariusze ze stołecznej policji. Sytuacja wyglądała jednak bardzo niebezpieczna.

Warszawa: zatrzymano szaleńca z maczetą. Grasował w nocy na bulwarach

Podejrzany został zatrzymany około drugiej w nocy w okolicach Towarzystwa Wioślarskiego. Było to możliwe, dzięki szybkiej reakcji policjantów, którzy patrolowali wówczas bulwary. Pobudzony mężczyzna nawet nie ukrywał, że ma przy sobie niebezpieczny przedmiot.

Z racji tego, że był pod wpływem alkoholu, od razu zadecydowano o przewiezieniu go do stołecznego ośrodka dla osób nietrzeźwych przy ulicy Kolskiej. Zatrzymany był bardzo agresywny, więc funkcjonariusze użyli siły, aby go powstrzymać.

Warszawa: Furgonetki antyaborcyjne i homofobiczne zostaną zakazane

O całej sytuacji poinformował portal TVN Warszawa. Sytuacja mogła skończyć się tragicznie również dla postronnych. Początkowo osoby, które się przyglądały się zatrzymaniu, wyciągnęły telefony komórkowe, aby zarejestrować niecodzienne zdarzenie. Szybko jednak przestali, kiedy pobudzony mężczyzna zaczął wykrzykiwać, że “ma przy sobie kosę”.

Jak podaje TVN Warszawa, mężczyzna usłyszał zarzut posiadania niebezpiecznego narzędzia w miejscu publicznym. Oznacza to, grozi mu kara aresztu lub grzywny w wysokości do trzech tysięcy złotych.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close