Bez kategoriiBudownictwoInwestycjePolskaPrzemysłWarszawa

Warszawa staje się bardziej zielona. Kolejne zmiany na Marszałkowskiej

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie ogłosił przetarg, do którego zgłosiło się pięć firm. Przetarg dotyczy modernizacji zachodniej strony ulicy Marszałkowskiej wzdłuż placu Defilad. ZDM chce, aby pojawiło się tam dziesiątki nowych krzewów, bylin i aż 38 nowych drzew.

Warszawa: na ulicy Sokratesa przybędzie 110 drzew i setki krzewów

Warszawa będzie bardziej przyjazna dla mieszkańców

Do zgłoszenia przetargowego zgłosiły się poniższe firmy, które wyceniły swoje usługi na podaną kwotę:

  • AG Complex – 870 tys. 328 zł brutto,
  • Biosfera – 936 tys. 983 zł brutto,
  • Palmett – 777 tys. 634 zł brutto,
  • Sorted – 716 tys. 896 zł brutto
  • Testa – 868 tys. 408 zł brutto
ZDM Warszawa

Jak przekazało ZDM Warszawa w informacji prasowej:

Nadesłane przez zainteresowanych oferty już sprawdzamy, by jeszcze w lipcu wybrać tę najkorzystniejszą. Wykonawca, z którym podpiszemy umowę, będzie miał za zadanie posadzić 38 lip srebrzystych ‘Varsaviensis’ w towarzystwie licznych krzewów i bylin, w tym m.in. żywopłotu z irgi.

Dodatkowo przekazano, że kolejnym wymogiem jest zwiększenie estetyki miasta oraz doprowadzenie do zwiększenia zalesienia stolicy. To odgórny plan prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który przeznaczył na ten cel środki budżetowe. ZDM przekazało również, że:

Nowa zieleń powinna zacząć cieszyć oko pod koniec wakacji. Będzie stanowić kropkę nad i zmian, jakie są wprowadzane w sąsiedztwie pl. Defilad. Dobiega już bowiem końca wymiana chodnika. Wykonane z granitu płyty zastąpiły pochodzącą sprzed dwóch dekad betonową kostkę niemal na całym obszarze. Widoczne są już wytyczane na przewymiarowanym prawym pasie szerokiej jezdni miejsca postojowe, na których kierowcy będą parkowali równolegle do kierunku jazdy. Do końca zmierza też budowa drogi dla rowerów. W środę wykonawca rozpoczął układać na niej asfalt tam, gdzie go jeszcze nie było – na ok. 200-metrowym odcinku od strony jednego z wejść do stacji metra Świętokrzyska.

Źródło: ZDM Warszawa

Warszawa: Dzięki tej mapie dowiesz się, gdzie najlepiej mieszkać

ZDM propaguje realizację programu Nowe Centrum Warszawy

Modernizacja ulicy Marszałkowskiej to kolejny krok odnowienia stolicy. Nowa trasa została włączona od strony północnej do istniejącej infrastruktury rowerowej. Obecnie dotyczy to skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Jak podaje portal Transport Publiczny:

[…] a od południa połączy się z planowanym na ten rok układem dróg i przejazdów rowerowych na rondzie Dmowskiego.

ZDM Warszawa

Koncepcja Zielonej Marszałkowskiej została opracowana przez Zarząd Zieleni i była konsultowana z mieszkańcami. Cel jest prosty – większe bezpieczeństwo pieszych, kierowców i rowerzystów, przy zwiększeniu zalesienia. Jak informuje Transport Publiczny, przetarg w tym zakresie niedawno został rozstrzygnięty, a inwestycją zajmie się Polska Inżynieria i Kom-Projekt. Obie firmy mają zadanie zaprojektowania przebudowy i rozmieszczenia zieleni na całej ulicy Marszałkowskiej.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close